SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Ciechanów. W szpitalu 20 pacjentów z COVID-19. Wszystkie miejsca zajęte

Szpital w Ciechanowie/fot. szpitalciechanow.com.pl

W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie przebywa 20 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Wszystkie łóżka dla tego typu pacjentów są już tam zajęte. Kolejne osoby zakażone koronawirusem mogą być odsyłane do innych, specjalistycznych placówek.

Informując w czwartek o aktualnej sytuacji w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie, jego rzeczniczka Agnieszka Woźniak zaznaczyła, iż placówka ta, zgodnie z wcześniejszą decyzją wojewody mazowieckiego, przygotowuje się do wydzielenia 66 łóżek na oddziale internistycznym z pododdziałem pulmonologii dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Obecnie mamy hospitalizowanych 20 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, w tym 18 na oddziale obserwacyjno-zakaźnym oraz dwóch pacjentów leczonych respiratorem w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. To jest pełne obłożenie naszej placówki na ten moment – powiedziała Woźniak.

Rzeczniczka Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie przyznała, iż z uwagi na zapełnienie miejsc dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, kolejni z wynikiem dodatnim w tym zakresie mogą być odsyłani do innych specjalistycznych placówek.

Kwestia bezpieczeństwa

Woźniak zaznaczyła, iż Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie jest w trakcie przygotowań do zorganizowania większej liczby łóżek dedykowanych pacjentom zakażonym koronawirusem. – Mamy jeszcze pacjentów w oddziale wewnętrznym. To 21 osób. Powoli schodzimy z tego stanu. Musimy też przygotować infrastrukturę tego oddziału, aby była dostosowana do pracy z pacjentami zakaźnymi. Chodzi na przykład o montaż śluz. To wymaga czasu – wyjaśniła.

Rzeczniczka Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie podkreśliła, iż przygotowanie łóżek na oddziale internistycznym z pododdziałem pulmonologicznym, które dedykowane będą pacjentom z koronawirusem to przedsięwzięcie logistyczne wymagające m.in. zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pacjentom, jak i pracownikom placówki.

Wojewoda mazowiecki wydał w ostatnim czasie decyzję nakazującą zabezpieczenie w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim 66 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, w tym 6 łóżek intensywnej terapii z respiratorem. Placówka informowała, iż decyzja wojewody przekształca tamtejszy pion internistyczno-pulmonologiczny w miejsca dla pacjentów z koronawirusem.

Czytaj też:

Koronawirus. Oddział zakaźny kozienickiego szpitala ewakuowany

Szpital w Węgrowie nie zawiesił pracy żadnego oddziału. Ostatni bastion na wschodzie regionu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone