SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ciechanów tworzy miejski park. Zasadzi ponad 35 tys. roślin

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Pexels

Nowe nasadzenia, alejki z oświetleniem, łąka kwietna i strefa odpoczynku. To wszystko pojawi się w ramach zagospodarowania terenu między ul. Armii Krajowej a Harcerską w Ciechanowie. Miasto tworzy tam park, w którym zasadzi ponad 35 tys. roślin.

„Park miejski na Jeziorku powstanie jeszcze w tym roku” – poinformowała w komunikacie rzeczniczka prasowa ciechanowskiego ratusza Renata Jeziółkowska. Prace już się rozpoczęły.

Drugie życie „Jeziorka” 

Cytowany w komunikacie prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński zaznaczył, że m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc zieleni miasto chce działać proekologiczne. Przyznał też, że teren zwany „Jeziorkiem” to mocno zaniedbana przestrzeń, która od lat się marnowała.

Kosiński zapowiedział, że po zakończeniu prac będzie to miejsce bezpieczne, estetyczne, funkcjonalne i przyjazne dla całych rodzin. – Rewitalizacja sprawi, że powstanie piękny park z bogatą, różnorodną roślinnością, sprzyjający spacerom, chwilom wytchnienia i relaksowi na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody – zapowiedział.

Etapy prac 

Pierwszy etap obejmuje wykonanie alejek, schodów, ramp, oświetlenia, montaż elementów małej architektury i przygotowanie terenu pod nasadzenia. Teren zostanie uporządkowany i wyrównany, zabezpieczone będą także skarpy. W ciechanowskim parku zostanie zamontowane oświetlenie elektryczne i lampy solarne. Pojawi się tam prawie 50 ławek z oparciem, ławkoleżaki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, a także domek dla owadów.

Kolejny etap prac zakłada zasadzenie drzew i krzewów owocujących – także nad zbiornikiem wodnym. Na łąkach kwietnych o powierzchni ponad 300 m kw. mają rosnąć krajowe gatunki roślin i drzewa owocujące. Przygotowane zostanie również ponad dziewięć tys. m kw. trawników. W sumie w parku ma być zasadzonych ponad 35 tys. roślin.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone