SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ciało radnego ze Zgierza w Wiśle. Znamy wstępne wyniki sekcji

Tomasz Jędrzejczak/fot. Marek Matuszewski/Facebook

Są wstępne wyniki sekcji zwłok zgierskiego radnego Tomasz Jędrzejczaka, którego ciało wyłowiono w sobotę z Wisły. – Wskazują na utonięcie – poinformował rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Łapczyński dodał jednak, że ostatecznie, co do przyczyny śmieci biegli wypowiedzą się w opinii końcowej, po uzyskaniu zleconych badań dodatkowych m.in. histopatologicznych oraz na obecność okrzemek.

Zgłoszenie od kajakarza

Ciało radnego odnaleziono w sobotę rano pod mostem Łazienkowskim w Warszawie. Zauważył je pływający na Wiśle kajakarz, który powiadomił służby ratunkowe.

W piątek po południu radny przyjechał razem z żoną na koncert na warszawskim Torwarze. Według nieoficjalnych ustaleń śledczych po imprezie mężczyzna miał pójść w kierunku Portu Czerniakowskiego, a jego żona sama pojechała do domu. Zaginięcie męża zgłosiła następnego dnia.

Analiza nagrania

Jak przekazywał prok. Łukasz Łapczyński wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. – Zdarzenie zostało zarejestrowano na nagraniu z monitoringu. Ten monitoring został odtworzony. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich – informował rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Tomasz Jędrzejczak był doświadczonym samorządowcem. W Radzie Powiatu Zgierskiego zasiadał już czwartą kadencję. W latach 2006–2010 był członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Statutowo-Prawnej. Pochodził z Głowna, miał 52 lata.

Czytaj też:

Warszawa. Ciało radnego ze Zgierza wyłowione w Porcie Czerniakowskim

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone