SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ciało mężczyzny koło Fortu Włochy. 32-latek podejrzany o zabójstwo

fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Zarzut zabójstwa dla 32-letniego obywatela Ukrainy. Zatrzymali go policjanci z warszawskiej Ochoty w związku ze śmiercią 68-latka, którego ciało znaleziono 6 lutego w Forcie Włochy.

Działania funkcjonariuszy opisuje Karol Cebula, rzecznik dzielnicowej policji. – Rozpytani dziesiątki osób na okoliczność ujawnionych zwłok w okolicy Fortu Włochy i do tej sprawy został zatrzymany 32-letni obywatel Ukrainy, który usłyszał zarzut zabójstwa, opisany w artykule 148 Kodeksu Karnego. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na najbliższe trzy miesiące – mówi.

6 lutego rano w wąwozie przy Focie Włochy znaleziono zwłoki mężczyzny. Pokrzywdzony był niemal kompletnie nagi, a w okolicy zwłok leżały części jego garderoby.

Podejrzany nie przyznał się do winy

Według nieoficjalnych informacji, przesłuchany w charakterze podejrzanego w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ochota mężczyzna nie przyznał się do dokonania zabójstwa w zamiarze ewentualnym i złożył lakoniczne wyjaśnienia. Policja na tym etapie sprawy nie chce podawać motywu zabójstwa ze względu na dobro śledztwa. Wiadomo, że mężczyźni spożywali razem alkohol.

68-latek nie miał na ciele obrażenia, które jednoznacznie wskazywałyby na przyczynę zgonu. Miał liczne otarcia, które nie miały bezpośredniego związku ze śmiercią. Prokuratura czeka na szczegółową opinię biegłych, którzy przeprowadzali sekcję zwłok. Jeżeli kwalifikacja czynu zarzucanego podejrzanemu utrzyma się po zebraniu kompletnego materiału dowodowego, może mu grozić nawet dożywocie.

Czytaj też:

Służby zabezpieczyły porzucony kanister z nieznaną substancją

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone