SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Chcieli zapisać dzieci na basen. Stali w kolejce od czwartej rano

fot. Pixabay

Rodzice z warszawskiego Ursynowa walczyli o miejsca na dodatkowe zajęcia dla swoich pociech. Żeby zapisać dziecko na basen stali w kolejce nawet od czwartej rano. Wszystko dlatego, że można się na nie zapisać tylko osobiście. Nie wszystkim się udało.

– Nie wyobrażam sobie stać w kolejce od czwartej rano, żeby móc zapisać dziecko na basen. To chyba nie tak powinno wyglądać. Przyszedłem przed siódmą, ale wiem, że część rodziców stała w kolejce dużo wcześniej. Powinno się to odbywać przez internet – mówią rodzice.

Problem potwierdza dyrektorka Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji Anita Nasierowska. – Faktycznie w tym pierwszym miesiącu, kiedy rozpoczynamy sprzedaż i kiedy każdy z rodziców chce to miejsce zagwarantować, tak to wygląda. Z uwagi, że nie ma internetowej sprzedaży staramy się ujednolicić te systemy. Myślimy poważnie o wdrożeniu takich rozwiązań. Na chwilę obecną jesteśmy na etapie zmiany strony internetowej, podstawowego narzędzia, które umożliwi nam dalsze działania – wyjaśnia.

Strona pojawi się w listopadzie, nowy system być może w kolejnym roku szkolnym. Na Ursynowie przy szkołach działają trzy pływalnie. W tym roku urząd przygotował na nich w sumie 600 miejsc. Dyrekcja zapewnia, że kolejki tworzą się tylko w pierwszych dniach, gdy ruszają zapisy. Później, co miesiąc wystarczy, że rodzice przedłużą rezerwacje swoich miejsc np. odbierając dziecko z basenu.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone