SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Chciał przepędzić drona straży miejskiej klapkiem. Nie udało się

Przepędził drona klapkiem/fot. Straż Miejska m.st. Warszawy

Strażnicy miejscy kontrolowali teren parku Znicza na Grochowie za pomocą drona. Latający obiekt nie spodobał się biesiadującym na ławce mężczyznom. Jeden z nich, chcąc odpędzić intruza, zaczął w niego rzucać klapkiem.

Ze względu na nasilające się upały wczesnym popołudniem strażnicy miejscy kontrolowali park Znicza za pomocą drona. W trakcie kontroli funkcjonariusze zauważyli na ekranie dwóch mężczyzn na ławce. Obok nich stały butelki z alkoholem.

Nagle jeden z nich zauważył drona. Niewiele myśląc, mężczyzna zdjął z nogi klapek i rzucił w kierunku statku powietrznego – powiedział Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej.

Na szczęście klapek nie trafił w drona. Mężczyźni widząc, że ich działania nie przynoszą skutku i dron nadal krąży nad nimi, postanowili jednak zmienić miejsce spotkania. Zabrali butelki i szybkim krokiem opuścili park.

To nie pierwszy raz, gdy dron pomógł strażnikom miejskim. Kilka dni wcześniej również za pomocą drona strażnicy miejscy kontrolowali Park Skaryszewski. Podczas jednego z przelotów funkcjonariusze zauważyli mężczyznę leżącego bez ruchu na ławce. Zaniepokojeni pojechali na miejsce, gdzie na ławce zastali 60-letniego mężczyznę, który okazał się bezdomnym. Na szczęście nic mu nie dolegało. Funkcjonariusze pouczyli mężczyznę, że długie przebywanie na słońcu może być przyczyną udaru i zalecili, by przeniósł się w bardziej zacienione miejsce.

Czytaj też:

Wracając z pubu, ukradli rower miejski. Są zarzuty [NAGRANIE]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone