SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Cenzura w internetowych mediach. „To zły moment”

Maciej Kawecki/fot. RDC

To zły moment na cenzurę w Internecie. Prywatne korporacje nie powinny teraz blokować kont swoich użytkowników – tak dziekan Wyższej Szkoły Bankowej Maciej Kawecki skomentował w audycji RDC „Jest sprawa” usunięcie prezydenta USA Donalda Trumpa m.in. z Twittera i Facebooka.

Tego typu decyzje nie powinny być podejmowane w tak skrajnie emocjonujących sytuacjach czy okres poprzedzający mianowanie nowego prezydenta. Zawsze jest to narażone na krytykę i stronniczość przeciwników jednej strony sceny politycznej i zwolenników drugiej – mówił na antenie Radia dla Ciebie Maciej Kawecki.

Potrzebne są tutaj odpowiednie regulacje. – Twitter i Facebook są spółkami giełdowymi i podlegają prawu handlowemu. Są przedsiębiorcami korzystającymi ze swobody działalności gospodarczej, ale i monopolistami. Tak, jak spółki polskie podlegają działalności antymonopolowej, tak na poziomie globalnym działalności antymonopolowej powinny podlegać korporacje będące monopolistami – zaznaczył gość audycji „Jest sprawa”.

Z kolei Bartosz Paszcza z Klubu Jagiellońskiego wskazał, że sieć spełnia dzisiaj inną funkcję niż na początku. – Po prostu internet w ciągu tych 30 lat od swojego powstania stał się stałym elementem naszego życia, w którym spędzamy kilka-kilkanaście godzin dziennie. Z niego czerpiemy rozrywkę, wiedzę, informację i komunikację – podsumował dziekan Wyższej Szkoły Bankowej.

Media społecznościowe zablokowały konta prezydenta Donalda Trumpa po ataku protestujących na amerykański parlament w zeszłym tygodniu. Argumentowały to walką z „podżeganiem do przemocy”.

Posłuchaj całej audycji: Jest sprawa: Cenzura czy bezpieczeństwo? Granice wolności słowa w Internecie

Czytaj też:

Prawie 10-procentowy wzrost bezrobocia w Płocku. Urząd Pracy przygotowuje programy wsparcia

Plaga oszustw na BLIK w Siedlcach. Jak działają przestępcy?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone