SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Nowy, technologiczny kampus UKSW. Umowy z ośmioma ośrodkami

fot. Wikimedia Commons

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w przyszłym roku rozpocznie budowę kampusu Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii. Nowy ośrodek badawczy będzie miejscem współpracy z ośrodkami naukowymi z Europy i świata, w obszarze cyfryzacji i nowych technologii. W środę podpisano umowy o współpracy z ośmioma ośrodkami.

Rektor UKSW ksiądz Stanisław Dziekoński powiedział, że z powstającym kampusem uczelnia wiąże duże nadzieje rozwoju. – Budowa nowego kampusu, wokół nowych technologii, wokół IT w odniesieniu do gospodarski, do życia społecznego, zarządzania danymi, ale też medycyny, szczególnie medycyny cyfrowej to dla UKSW okno na świat – zaznaczył.

Priorytety

Dyrektor Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW profesor Marek Niezgódka powiedział, że uczelnia jako ośrodek badawczy przyjęła dwa priorytety. Pierwszy z nich wiąże się z całokształtem zagadnień nauki cyfrowej i jej zastosowań w życiu społecznym i gospodarczym, a drugi z medycyną, szczególnie z jej cyfryzacją. Ośrodek badawczy chce skoncentrować swe badania związane technikami medycznymi, diagnostyką i projektowaniem terapii.

Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii jako nowa jednostka UKSW daje początek rozwoju wielu dyscyplin i dziedzin naukowych. Rektor uczelni zapewnił, że w szkoła ma zaplecze naukowe, specjalistów, pracowników laboratoriów gotowych do współpracy.

Posłuchaj:

Medycyna na UKSW zgodna z katolicką moralnością? „Można formować w odpowiednim duchu”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone