SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

CBA: biznesmeni posłużyli się fikcyjnymi fakturami na 2,4 mln zł

fot. CBA

Funkcjonariusze stołecznego CBA zatrzymali dwóch przedsiębiorców, którzy są podejrzani o uczestnictwo w procederze posługiwania się fikcyjnymi fakturami na kwotę blisko 2,4 miliona złotych – poinformował Wydział Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

CBA poinformowało, że zatrzymanie dwóch przedsiębiorców z Mazowsza to kolejna odsłona śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty użycia nierzetelnych faktur i poświadczania nieprawdy. – Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że podejrzani posłużyli się 67 fikcyjnymi fakturami na usługi z zakresu: obsługi komputera, szkolenia, doradztwa, koordynacji transportu, konsultingu, analizy finansowej na kwotę blisko 2,4 mln zł – podkreślił Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Prawie 40 osób z zarzutami

Do tej pory w ramach śledztwa prokurator postawił 38 osobom zarzuty związane z procederem wystawiania fikcyjnych faktur na łączną kwotę ponad 60 milionów złotych

– W wyniku czynności podejmowanych przez warszawską Delegaturę CBA w niniejszym śledztwie część przedsiębiorców dobrowolnie zgłosiła się do Urzędów Skarbowych w celu uregulowania dokonanego uszczuplenia w związku z wykorzystywaniem w prowadzonej działalności nierzetelnych faktur VAT – dodało CBA.

– Dotychczas w prowadzonym postępowaniu Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądów 10 aktów cząstkowych oskarżenia wobec 12 osób – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Czytaj też:

KSP ostrzega: 4,5 tys. oszustw internetowych od początku roku

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone