SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Burze na Mazowszu. Ponad 150 interwencji straży pożarnej

Burze na Mazowszu/fot. RDC

152 interwencje z powodu burzy na Mazowszu. Tyle wyjazdów do godziny 6:00 rano mieli strażacy w naszym województwie. Najwięcej pracy było w okolicach Warszawy – informuje Katarzyna Urbanowska z mazowieckiej komendy.

Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami IMGW TUTAJ.

Głównie powalone drzewa i konary, zalane piwnice. Najwięcej w Legionowie – 43, Sochaczew – 33, Warszawa – 15 – wylicza Katarzyna Urbanowska.

Do 21:00 strażacy w całej Polsce interweniowali 554 razy – poinformował rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski.

Do godziny 21.00 straż pożarna odnotowała 554 zgłoszenia dotyczące usuwania skutków burz. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie województwa mazowieckiego – 134, opolskiego – 89, łódzkiego – 68 oraz śląskiego – 61 – przekazał we wtorek rzecznik rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski. Dodał, że strażacy nie zanotowali osób rannych. Działania polegały przede wszystkim na usuwaniu przewróconych drzew i likwidowaniu podtopień ulic i budynków.

Dodał, że strażacy nie zanotowali osób rannych. Działania polegały przede wszystkim na usuwaniu przewróconych drzew i likwidowaniu podtopień ulic i budynków.

We wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem dla wschodniej i północnej Polski. Z prognoz wynika, że kolejne alerty przed burzami mogą obowiązywać od środy do piątku.

Czytaj też:

Mazowsze. Upał nie odpuszcza. Dziś w regionie możliwe burze z gradem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone