SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Nawałnica w Płocku. Drzewo spadło na plac zabaw [ZOBACZ]

fot. RDC

Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami, jedno z nich spadło na plac zabaw miedzy blokami w Płocku. Konary przygniatały też samochody. Nad Mazowszem w poniedziałek po południu i wieczorem przeszła nawałnica. W Płocku i okolicy strażacy interweniowali 143 razy.

Po nawałnicy, która w poniedziałek po południu przeszła nad Płockiem i okolicznymi miejscowościami straż pożarna odnotowała tam 143 zdarzenia wymagające interwencji. Akcja usuwania jej skutków trwała także w nocy. Pojedyncze wezwania o pomoc strażaków napływały jeszcze we wtorek rano. Jak poinformował rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku st. kpt. Edward Mysera, najwięcej odebranych tam zgłoszeń dotyczyło przewróconych drzew i urwanych konarów, ale odnotowano też uszkodzenia dachów, czy bilbordów.

Największe zniszczenia – z informacji, jakie teraz posiadamy – są w miejscowości Wola Łącka, gmina Łąck oraz Płock. Tych informacji dostajemy bardzo dużo. Są to informacje o przewróconych drzewach oraz zalanych piwnicach – wyjaśnił Mysera.

Do szczególnie niebezpiecznej sytuacji doszło na jednym z miejskich placów zabaw. Przez silny wiatr spadło tam drzewo.

Kulminacyjnym momentem, gdy do płockiej straży zgłoszenia napływały lawinowo – jak wyjaśnił jej rzecznik – było poniedziałkowe późne popołudnie, między godz. 17:00 a 18:00 – wówczas przy usuwaniu skutków nawałnicy pracowało 30 zastępów, czyli ok. 120 strażaków, w tym także ochotników.

– Dla strażaków z Płocka i okolic było to pracowite poniedziałkowe popołudnie, a także noc. Łącznie, na tę chwilę, zarejestrowaliśmy 143 zdarzenia wymagające interwencji. Jednak cały czas napływają jeszcze pojedyncze zgłoszenia z prośbą o pomoc przy usuwaniu powalonych drzew czy urwanych konarów – podkreślił Mysera.

Upalny wtorek

We wtorek słupki rtęci na termometrach przekroczą wszędzie 30 stopni Celsjusza. Miejscami mogą wystąpić burze – przekazał synoptyk meteorolog IMGW Michał Ogrodnik. Pierwsza część dnia będzie słoneczna z dużą ilością słońca praktycznie w całym kraju. Jedynie na wschodzie i południowym wschodzie mogą wystąpić pozostałości po nocnych burzach, w postaci przelotnego deszczu. W trakcie dnia szczególnie we wschodniej i północno wschodniej części kraju chmur będzie coraz więcej. Miejscami wystąpią też burze, którym mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu. Lokalnie może spaść nawet do 40 milimetrów a porywy wiatru sięgną nawet do 80 km/h.

Temperatura będzie bardziej wyrównana na obszarze praktycznie całego kraju. Chłodniej będzie jedynie na nizinie Szczecińskiej, obszarach podgórskich i strefie brzegowej Morza Bałtyckiego. Na pozostałym obszarze słupki rtęci na termometrach przekroczą 30 stopni Celsjusza.

Na wschodzie upał utrzyma się najprawdopodobniej do czwartku, a nie jest wykluczone, że do końca tygodnia – prognozuje Ogrodnik.

Czytaj też:

IMGW: alert burzowy dla Mazowsza i upały. Temperatura do 33 st. C

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone