SŁUCHAJ ONLINE
MENU

10-latka z Mazowsza wśród ofiar nawałnicy w Tatrach

Burza w Tatrach/fot. PAP/Grzegorz Momot

Jak ustalili dziennikarze Radia dla Ciebie wśród ofiar czwartkowej burzy jest 10-letnia dziewczynka z Mazowsza. W sumie, po polskiej stronie Tatr zginęły cztery osoby. Ponad 150 osób zostało poszkodowanych, w szpitalach wciąż przebywa około 30 osób.

Podczas czwartkowej burzy w Tatrach zostało poszkodowanych ponad 150 turystów przebywających w okolicach Giewontu i Czerwonych Wierchów. W wyniku gwałtownych wyładowań atmosferycznych zmarły cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Po słowackiej stronie gór zginął jeszcze czeski turysta. Służby wciąż poszukują dwóch osób.

Wśród tych osób, które zginęły po polskiej stronie jest dwoje 10-letnich dzieci, są też dwie kobiety: 24 lata i 46 lat. Są to osoby z województw: mazowieckiego, podlaskiego, dolnośląskiego i małopolskiego – mówił rzecznik zakopiańskiej policji, Roman Wieczorek.

Jak udało się ustalić Radiu dla Ciebie, 10-letnia dziewczynka pochodziła z Mazowsza. – Wciąż nie wiadomo, co dzieje się z dziewięcioma osobami, które nie wróciły do swoich pensjonatów po wczorajszej burzy – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Jak dodał wojewoda, w szpitalach m.in. w Krakowie, Nowym Targu i Zakopanem wciąż przebywa ponad 30 poszkodowanych osób. Ich obrażenia są zróżnicowane: od urazów np. czaszkowych przez oparzenia po urazy wielonarządowe.

Według danych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w czwartkowej akcji ratowniczej oprócz ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego brały udział 23 zastępy Państwowej Straży Pożarnej (81 ratowników).

Czytaj też: Śmiertelny wypadek w Brześcach. Nie żyje kierowca osobówki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone