SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Bundesliga wróciła do gry. „Niemcy podeszli do pandemii inaczej”

fot. PAP/EPA/Stuart Franklin / POOL

Bundesliga wróciła do gry po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa. – Nie bez kozery to właśnie Niemcy wznowili rozgrywki jako pierwsi – przekonywał w „Magazynie Sportowym RDC” Tomasz Kłos. Według byłego piłkarza m.in. FC Kaiserslautern i FC Koeln, kraj podchodzi do pandemii inaczej niż reszta Europy.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że od marca nie gra żadna znacząca liga na świecie. Niemcy są pierwszym krajem, w którym postanowiono wznowić piłkarskie zmagania, mimo że sytuacja epidemiologiczna nie jest opanowana. W kraju na COVID-19 choruje prawie 180 tys. osób.

Jak przekonywał w „Magazynie Sportowym RDC” były obrońca klubów Bundesligi Tomasz Kłos, decyzja o powrocie do gry jest pochodną sytuacji na ulicach. – Mam znajomych w Niemczech. Tam życie powoli wraca do normy, ludzie do pandemii podeszli nieco inaczej. Nie ma obowiązku noszenia rękawiczek. Jednocześnie, w związku ze wznowieniem rozgrywek, trzeba zachować szczególną ostrożność – tłumaczył Kłos.

Wszyscy piłkarze, członkowie sztabów szkoleniowych, sędziowie, pracownicy administracyjni, zostali przebadani na obecność koronawirusa. Jeśli dojdzie do zakażenia, kwarantanną objęta zostanie prawdopodobnie cała drużyna, a kolejne mecze będą przenoszone na inny termin.

RL9 goni Gerda Muellera

W pierwszej kolejce Bundesligi po przerwie, 26. bramkę w bieżącym sezonie ligowym zdobył Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski strzelił dla Bayernu Monachium gola z rzutu karnego w meczu Unionem Berlin.

Na klubowej stronie internetowej pojawiła się informacja, według której Lewandowski wykorzystał 21 z 23 rzutów karnych w barwach klubu z Bawarii, oraz że jego obecny bilans (26 goli po 26 kolejkach) jest drugim najlepszym w historii Bundesligi. Lepszy był tylko Gerd Mueller, który na tym etapie miał 31 trafień, a jego rekord – 40 bramek w jednym sezonie ligowym – do tej pory nie został pobity.

Robertowi będzie niezwykle ciężko poprawić ten wynik, ale kto jak nie on miałby to zrobić? Do końca rozgrywek zostało osiem kolejek, musiałby więc zdobywać przynajmniej dwie bramki w każdym meczu, a zdarzało się przecież, że strzelał i cztery gole – zaznaczył Tomasz Kłos.

W tabeli Bundesligi prowadzi Bayern przed Borussią Dortmund i Borussią Moenchengladbach. 29 maja do gry po przerwie spowodowanej pandemią wróci PKO Ekstraklasa.

Czytaj też:

Rezerwy Legii w 2. lidze? „Nie było chęci sportowego rozstrzygnięcia”

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: awans Legii II Warszawa do 2. ligi wciąż możliwy?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone