SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Budżet obywatelski. Ponad 31 tys. głosów do tej pory

Maraton Pisania Projektów do budżetu obywatelskiego w Warszawie/fot. RDC

Już ponad 31 tysięcy warszawiaków zagłosowało w ramach kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Najaktywniejsi są jak dotąd mieszkańcy Białołęki i Pragi Południe.

W tym roku można głosować nie tylko na projekty związane z wybraną dzielnicą, ale także na inicjatywy ogólnomiejskie. – Wszystkich projektów jest aż 1425. W tym 101 ogólnomiejskich.
Mamy w czym wybierać – mówiła w Radiu dla Ciebie Aldona Machnowska-Góra z warszawskiego ratusza.

Najłatwiej zrobić to w internecie. – Przez stronę internetową twojbudzet.um.warszawa.pl można dowiedzieć się więcej o głosowaniu. Zapraszamy też do urzędów dzielnic. Tam można oddać głos w sposób tradycyjny – dodała.

Możemy to zrobić do 23 września. Listę projektów wybranych przez mieszkańców do realizacji poznamy 3 października.

W tegorocznej edycji budżetu na realizację pomysłów przeznaczono 83 mln zł, czyli prawie o 20 mln więcej niż przed rokiem. Na projekty ogólnomiejskie zarezerwowano prawie 25 mln zł. Do tej kategorii zakwalifikowano propozycje, których realizacja nie będzie kosztować więcej niż 5 mln zł.

Wśród dzielnic, na realizację lokalnych projektów najwięcej pieniędzy otrzymał Mokotów – ponad 7 mln zł. Najmniej przeznaczono na przedsięwzięcia z Rembertowa i Wesołej – po nieco ponad 830 tys. zł. Najwięcej propozycji inwestycji dzielnicowych zarejestrowano w Wawrze – 137, najmniej w Wesołej – 21. Zwyciężą te pomysły, które zdobędą najwięcej głosów.

Czytaj też:

Budżet obywatelski. Trzy lata poślizgu w realizacji projektów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone