SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Budżet Obywatelski Mazowsza – ruszyło głosowanie [SPRAWDŹ]

fot. RDC

Kino plenerowe, rowerowe miasteczka czy zakup nowych karetek. Ruszyło głosowanie w tegorocznej, 2. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do wyboru jest w sumie 114 projektów – od małych, lokalnych pomysłów, po ogólnowojewódzkie.

Najwięcej projektów, podobnie jak w ubiegłym roku roku, jest związanych ze zdrowiem – mówi radny Sejmiku Województwa Krzysztof Strzałkowski. – Chodzi np. o rehabilitację pocovidową (…) Sam się cieszę z takich przedsięwzięć jak wczesna diagnostyka neurologiczna u małych pacjentów w Szpitalu Bródnowskim – dodaje.

Każdy mieszkaniec Mazowsza może zagłosować na jeden projekt wojewódzki i jeden ze swojego wydzielonego subregionu – mówi wiceprzewodniczący Sejmiku Mazowsza, Marcin Podsędek.

Dzięki budżetowi Mazowsza stworzymy system retencji wody w naszym budynku – mówi dyrektorka Mazowieckiego Instytutu Kultury Magdalena Ulejczyk. – To będzie prosty system podłączony pod rynny (…) Ma magazynować wodę na czas suszy – tłumaczy.

Dzięki zeszłorocznemu budżetowi na Mazowszu powstaje też wielki szlak rowerowy, tzw. „VeloMazovia Wschód”. – Udało się zrealizować pomysł kiełkujący od kilku lat – wskazuje autor projektu, Rafał Modzelewski.

Budżet obywatelski to nie tylko projekty inwestycyjne, ale też tzw. miękkie. – Widać, że wielu osobom zależy również na takich pomysłach – mówi autorka projektu warsztatów dla dzieci i dorosłych „Mogę więcej” Maria Hetmańska.

Do 10 października każdy może zagłosować na jeden projekt ogólnowojewódzki i jeden ze swojego regionu. Projektów jest w sumie 114. Szczegóły na stronie bom.mazovia.pl.

Czytaj też:

Od dziś można głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone