SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Budowa trasy S61. Premier zapowiada nową ustawę

Premier Mateusz Morawiecki/fot. PAP/Artur Reszko

Droga ekspresowa S-61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn zwiększy możliwości gospodarcze całego regionu i przyciągnie inwestorów – przekonuje premier Mateusz Morawiecki. Na placu budowy zapowiedział, że jeszcze w grudniu będzie gotowa ustawa, która ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Podczas briefingu na terenie budowy drogi ekspresowej S-61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn premier mówił, że prace postępują zgodnie z planem, a inwestycja ta, za ponad 6 mld zł, „przysłuży się do rozwoju Polski Północno-Wschodniej”.

Ma przyciągnąć inwestorów

Wytyczamy nową drogę S-61. To fragment drogi Via Baltica, drogi, która połączy północ Europy z Południem – powiedział szef rządu. Wskazał, że zwiększy ona możliwości rozwoju gospodarczego, przyciągnie też inwestorów oraz przedsiębiorców.

Ale jeszcze bardziej interesuje mnie to, żeby ta droga przysłużyła się dobrze dla mieszkańców Podlasia, województwa mazowieckiego i innych województw – wskazał premier. – To bardzo ważna arteria komunikacyjna, która – jestem przekonany – zwiększy możliwości gospodarcze całego tego regionu – powiedział.

W grudniu ustawa

Premier wskazywał, że drogi ekspresowe i szybkiego ruchu są dla rządu kluczowe. Mówił tez o bezpieczeństwie na drogach. – Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo ruchu drogowego. Mamy do czynienia z tragicznymi wypadkami. Dlatego w krótkim czasie, jeszcze w grudniu (…) będzie gotowa ustawa, której założenia już analizowałem. Ona będzie bardzo dokładnie regulowała różne przepisy, procedury, które zwiększą bezpieczeństwo na drogach – powiedział premier.

Czytaj też:

Via Baltica. Ruszyła budowa odcinka Śniadowo-Łomża

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone