SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Budowa stadionu w Płocku. Wisła nie musi szukać zastępczego obiektu

Wizualizacja nowego stadionu Wisły Płock/fot. UM Płock

Władze Płocka przekonują, że piłkarze grającej w ekstraklasie Wisły nie będą musieli przenieść się na inny obiekt na czas rozbudowy stadionu przy Łukasiewicza. W przetargu na wykonanie prac najkorzystniejsza okazała się oferta spółki Mirbud.

Nowy obiekt ma być budowany na funkcjonującym stadionie – mówi Andrzej Nowakowski. – Zakładamy, że firma przedstawi harmonogram prac ułożony w taki sposób, aby umożliwić rozgrywanie meczów ekstraklasy przez piłkarzy Wisły na istniejącym obiekcie bez przeszkód – dodaje.

Powstanie niemal od zera

Obecny stadion sportowy w Płocku, noszący imię Kazimierza Górskiego, położony jest na peryferiach miasta, w sąsiedztwie hali sportowo-widowiskowej Orlen Arena. Został oddany do użytku w 1973 roku. Z towarzyszącą infrastrukturą zajmuje ok. 10 ha. Obiekt przeznaczony jest dla 10 tys. widzów i nie posiada dachu nad trybunami.

Przetarg na rozbiórkę dotychczasowego stadionu i budowę nowego na 15 tys. miejsc z zadaszonymi trybunami i nowoczesną infrastrukturą, płocki Urząd Miasta ogłosił we wrześniu 2018 roku.

Urząd Miasta podawał wcześniej, że nowy stadion, zaprojektowany i wybudowany zgodnie z systemem licencji PZPN, który będzie spełniał kryteria umożliwiające organizowanie wszystkich spotkań krajowych rozgrywek piłki nożnej i meczów z rozgrywek UEFA, ma powstać dokładnie w tym samym miejscu co obecny obiekt przy ul. Łukasiewicza.

Po przebudowie, ze starego obiektu pozostanie jedynie podgrzewana murawa. Całość inwestycji ma kosztować 166,5 mln zł.

Tak ma wyglądać nowy stadion Wisły Płock

Czytaj też:

Płock. Wybrano wykonawcę nowego stadionu. Powstanie za trzy lata

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone