SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Budowa POW. Straż pożarna: wentylacja nie działa prawidłowo

fot. GDDKiA Warszawa

W tunelu przebiegającym pod Ursynowem w Warszawie trwają testy i odbiory. We wrześniu wykryto wady w nawierzchni, przez co trzeba było skuwać asfalt. Teraz, podczas kontroli strażaków, prawidłowo nie zadziałała wentylacja. W Radiu dla Ciebie sprawdzamy, czy jeszcze jesienią kierowcy pojadą tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. 

Na razie stanowisko straży jest negatywne. Czekamy na poprawę działania tych systemów. Po ponownym zgłoszeniu obiektu do odbioru do Państwowej Straży Pożarnej będą trwały dalsze prace odbiorowe – informuje starszy kapitan Straży Pożarnej w Warszawie Michał Konopka.

Prowadzimy testy i odbiory 13 systemów bezpieczeństwa zainstalowanych w tunelu – mówi rzeczniczka stołecznego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.

Są to np. testy oświetlenia awaryjnego, sprawdzanie systemu przesyłu danych, czujek przeciwpożarowych czy systemu odladzania. Odbywają się próby z gorącym dymem, które będą powtarzane m.in. w obecności straży pożarnej. Jest to związane z wprowadzeniem modyfikacji w sterowaniu wentylacją celem zwiększenia jej niezawodności – wyjaśnia.

Dopiero po pozytywnych odbiorach m.in. straży pożarnej i sanepidu GDDKiA złoży wniosek o pozwolenie na użytkowanie.

Od 22 grudnia kierowcy mają do dyspozycji ponad 15-kilometrowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z nowym mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska.

Łączny koszt budowy trzech odcinków S2, stanowiących fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, to ok. 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.

Czytaj też:

Budowa POW. Do poprawki 400 metrów nawierzchni poza tunelem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone