SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Budowa osiedla na Woli niepokoi mieszkańców. Bloki za blisko parku?

Wizualizacja nowego osiedla/fot. Okam

Przy Parku Powstańców na Woli w Warszawie powstanie duże osiedle. W Internecie pojawiły się komentarze zaniepokojonych mieszkańców, którzy twierdzą, że przytłoczy ono historyczny park – miejsce poświęcone pamięci uczestników Powstania Warszawskiego.

Działka przy Redutowej graniczy bezpośrednio z parkiem i cmentarzem. Deweloper planuje tam budowę 700 mieszkań. W miejscu, gdzie ma powstać osiedle, wcześniej znajdowała się fabryka firmy Danone, którą tworzyły niskie zabudowania. Z kolei deweloper przedstawił wizualizacje, z których wynika, że na nowym osiedlu staną kilkupiętrowe bloki.

Firma zajmująca się budową uspokaja jednak, twierdząc, że projekty zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi od Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy.

Zostało ustalone, że cała elewacja od strony parku zostanie obniżona do czwartego piętra. Zniżymy się więc z obydwoma budynkami mniej więcej do połowy parku po to, żeby go nie przytłoczyć, tylko zrównać się z nim – mówi Urszula Karczmarczyk, marketing manager w firmie Okam.

Inny problemem jest brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych przy ulicy Redutowej, gdzie ma powstać nowe osiedle. W tej kwestii miasto także zobligowało dewelopera do zapewnienia przynajmniej jednego miejsca na każde mieszkanie. – Pierwszy etap będzie się składał z dwóch budynków, łącznie ponad 330 mieszkań. Każde z nich będzie miało zapewnione miejsce parkingowe, a dla większych mieszkań tych miejsc będzie więcej – zapewnia Karczmarczyk.

Budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku. Całe osiedle ma być gotowe w 2025 roku.

Czytaj też:

Przetarg na przebudowę Alei Jerozolimskich unieważniony

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone