SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Budowa kanalizacji w gm. Jedlnia-Letnisko ze wsparciem samorządu

4 mln zł na kanalizację w gm. Jedlnia-Letnisko/fot. mazovia.pl

Cztery miliony złotych na budowę kanalizacji w podradomskiej gminie Jedlnia Letnisko. Tyle na początek przekazał Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wartość inwestycji to ponad 28 mln zł. Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski i wójt Piotr Leśnowolski.

Dzięki tym pieniądzom możemy zacząć ważną dla mieszkańców inwestycję – mówi, wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski. – Jeśli chodzi o te cztery miliony, te 60 procent, to będą Wrzosów i Antoniówka. Czekamy teraz na wycenę, aktualizację kosztorysu i będziemy przystępowali do ogłoszenia przetargu. Prace zostaną rozpoczęte jeszcze w tym roku – zapowiada wójt.

Jest plan na takie działania także w miejscowościach: Dawidów, Groszowice i Siczki w gminie Jedlnia-Letnisko oraz w Kieszek w gminie Pionki.

W sumie ma być około 150 km kanalizacji – pomożemy w szukaniu kolejnych pieniędzy – zapewnia wicemarszałek województwa Rafał Rajkowski. – To maksymalna kwota jaką mogliśmy przekazać. Jestem pod olbrzymim wrażeniem przygotowanej dokumentacji (…) Będziemy dalej podejmować starania w celu finansowania budowy tych 150 kilometrów kanalizacji – dodaje.

Wartość całej inwestycji to ponad 28 mln zł. Wybudowana zostanie sieć kanalizacji wraz z przyłączami, pompowniami ścieków i ich zasilaniem energetycznym.

Czytaj też:

WIOŚ: 191 zrzutów ścieków ponad limit w ciągu w dwóch lat

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone