SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Budowa ekspresówki utrudnia pogotowiu dojazd do wypadków

Wypadek w Kondrajcu Szlacheckim/fot. OSP KSRG Glinojeck

Trudne warunki dla służb na drodze krajowej numer 7. Obok powstaje droga ekspresowa. Ruch między Płońskiem a Strzegowem odbywa się po wąskiej jezdni serwisowej.

To popularna trasa nad morze, na której dochodzi do wielu wypadków. Budowa „ekspresówki” utrudnia z kolei służbom akcje ratownicze. Tak było w ubiegłym tygodniu, gdy strażacy nie mogli dojechać do wypadku w miejscowości Kondrajec Szlachecki.

Zginęły w nim dwie osoby – relacjonuje szef OSP z Glinojecka Darek Lewandowski. – Mieliśmy bardzo duże problemy z dojazdem do miejsca zdarzenia. Tam jest bardzo wąska ta droga, a pobocza są miękkie. Nie dziwimy się kierowcom, że z uwagi na szerokość tej drogi, nie są w stanie stworzyć korytarza życia, byśmy tam dojechali. Apel do wszystkich, by wyjeżdżając na wakacje nad morze, nie korzystali z tego odcinka, gdyż będzie bardzo zatłoczony – wyjaśnia.

Rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyjaśnia, że nie ma możliwości zmiany organizacji ruchu na tym odcinku. – Droga budowana jest w śladzie starej „siódemki”, więc ruch odbywa się drogami serwisowymi, równoległymi do trasy głównej na podstawie tymczasowej organizacji ruchu, zatwierdzonej przez policję. Szerokość dróg serwisowych wynosi sześć metrów. Obowiązuje na nich ograniczenie do 60 km/h – tłumaczy.

I tak będzie co najmniej do września. Kierowcy powinni pojechać ekspresową „siódemką” w tym miejscu w IV kwartale tego roku. Obecnie prace w tym miejscu są zaawansowane w 64 procentach.

Czytaj też:

Nowa pętla autobusowa na Woli. Utrudnienia od wtorku [SPRAWDŹ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone