SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Bramkarz Radosław Majecki przechodzi z Legii do AS Monaco

Radosław Majecki (L) bramkarzem AS Monaco/fot. asmonaco.com

Radosław Majecki został piłkarzem AS Monaco – poinformował klub występujący we francuskiej ekstraklasie. Zawodnik Legii Warszawa podpisał czteroletni kontrakt, ale do końca sezonu pozostanie na wypożyczeniu w ekipie wicemistrza Polski.

„AS Monaco z przyjemnością ogłasza podpisanie kontraktu z Radosławem Majeckim z Legii Warszawa. 20-letni bramkarz związał się z klubem do czerwca 2024 roku i będzie na wypożyczeniu w Legii Warszawa do końca tego sezonu” – napisano na oficjalnej stronie internetowej AS Monaco, którego piłkarzem jest także Kamil Glik.

Rekord Ekstraklasy

O przejściu polskiego bramkarza do Księstwa pisano w mediach już od jakiegoś czasu. Opuścił on zgrupowanie Legii w tureckim Belek, aby porozumieć się z działaczami Monaco. Kwoty transferu nie podano do publicznej wiadomości. Szacuje się jednak, że może być ona rekordowa w historii polskiej ekstraklasy.

Cieszę się, że dołączyłem do AS Monaco, wielkiego klubu francuskiej ekstraklasy. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby jak najlepiej zakończyć ten sezon z Legią Warszawa zanim rozpocznę kolejną przygodę – powiedział Majecki.

Według nieoficjalnych danych, dotychczas najdrożej sprzedanym piłkarzem z polskiej ekstraklasy był Jan Bednarek – ok. 6,5 mln euro z Lecha Poznań do Southampton w 2017 roku, choć niektóre źródła sugerują, że rekordzistą został rok wcześniej Bartosz Kapustka, który przeszedł z Cracovii do Leicester City za 9 mln.

Czytaj też:

Jan Mucha o Radosławie Majeckim: powinien zostać w Legii

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone