SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Brak szczepionek na COVID-19 dla seniorów w grodziskim szpitalu

Szpital w Grodzisku Mazowieckim/fot. szpitalzachodni.pl

Brakuje szczepionek także dla najstarszych pacjentów. O trudnej sytuacji w Grodzisku Mazowieckim poinformowała nas zaniepokojona słuchaczka. To wnuczka Ireny Wałęzy, 96-letniej żołnierki AK i wieloletniej nauczycielki, która wychowała kilka pokoleń mieszkańców regionu.

Pierwszy termin dla babci mieliśmy 25 lutego. Wczoraj miała być druga dawka – mówi Justyna Galińska. – Punkt szczepień Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim poinformował nas, ze w czwartek nie przyjedzie zapowiedziany zespół i nie zaszczepi babci, bo mają braki w dawkach szczepionek i szczepienia są one wstrzymane bezterminowo – wyjaśnia.

Pula szczepionek dla szpitala i wyjazdów jest jedna i po prostu nie wystarcza – odpowiada Krystyna Pukis, dyrektor szpitala zachodniego. – Ponieważ szczepimy dwa razy w tygodniu tylko, to chcieliśmy się posiłkować tymi zespołami wyjazdowymi, które prawdopodobnie wojsko realizuje, ale niestety żaden się nie odzywa przez telefon i jedyny zespół wyjazdowy z Sochaczewa powiedział, że nie ma szczepionki wiec nie mogliśmy liczyć na wsparcie, a tak to byśmy może już to zakończyli – tłumaczy.

Na razie nie wiadomo, kiedy osoby, którym odwołano szczepienia dostaną nowy termin. W środę szpital dostał szczepionki, które nie pojawiły się w ubiegłym tygodniu. Do nadrobienia było około 120tu dawek dla pacjentów umówionych na koniec lutego.

Czytaj też: 

Wojewoda: trudno przewidzieć rozwój pandemii na Mazowszu

COVID-19 w Warszawie. W Szpitalu Południowym brakuje 120 lekarzy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone