SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Bp Stanisław Kędziora spoczął na cmentarzu Bródnowskim

fot. Pexels

Emerytowany biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Stanisław Kędziora, który zmarł 25 grudnia w wieku 83 lat, spoczął w piątek na cmentarzu Bródnowskim.

Po mszy św. pogrzebowej pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, która odbyła się w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana w Warszawie, trumna z ciałem zmarłego została odwieziona na cmentarz Bródnowski, gdzie odbył się pogrzeb.

W czasie uroczystości pogrzebowych metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podkreślił, że śmierć w dzień Bożego Narodzenia „jest dana ludziom wyjątkowym”. – Tak umarł 20 lat temu abp Bronisław Dąbrowski – przypomniał hierarcha. Kard. Nycz zaznaczył, że osoby znające zmarłego mówiły o nim „dobry, pokorny, pobożny biskup”. – Nie raz słyszałem: biskup święty. Zwłaszcza, kiedy się to bierze w połączeniu z latami jego ciężkiej choroby, poważnej. Cierpienie mu towarzyszyło, a on je potrafił zgodnie z wolą Bożą przyjmować i łączyć z krzyżem Jezusa Chrystusa – podkreślił.

Emerytowany ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser nazwał zmarłego hierarchę „wielkim mężem cierpienia”. – Towarzysząc mu od lat w jego chorobie odkrywałem wielkość jego ducha. Szczegóły tej choroby – długiej, wieloletniej i progresywnej – dobrze znałem. Na tym tle widziałem jego osobowość, osobowość cierpiącego sługi Boga. Osobowość tego, który nie buntował się przeciwko chorobie i cierpieniu, które sukcesywnie odbierały mu władze fizyczne i psychiczne – podkreślił.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone