SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Bohdan Tomaszewski Cup. Tegoroczna edycja odwołana

fot. Pexels

Z powodu pandemii koronawirusa odwołano zaplanowaną na 23-29 sierpnia 53. edycję międzynarodowego turnieju tenisowego dla młodzieży Bohdan Tomaszewski Cup – poinformowali organizatorzy.

– Turniej rozgrywany pod auspicjami Tennis Europe został odwołany wraz z większością tegorocznych imprez do lat 14 i 16. Granie młodzieżowe ma wrócić od września pod rygorystycznymi warunkami sanitarnymi i bez kibiców, o ile i ta data nie zostanie przesunięta, bo zdecydowano, że kategoria do lat 12 póki co nie wraca w ogóle – przekazali organizatorzy w komunikacie.

Organizująca zawody na kortach warszawskiej Legii Fundacja Bohdana Tomaszewskiego uznała takie rozwiązanie za słuszne i wskazała, że w zeszłym roku w turnieju tenisistów do lat 16 rywalizowali zawodnicy z 17 państw, co teraz stanowiłoby zbyt duże ryzyko dla nich samych i osób im towarzyszących.

Smutną decyzję ogłaszamy w radosny dzień – 10 sierpnia przypada 99. rocznica urodzin naszego patrona – zaznaczono.

Najstarszy i największy w Polsce turniej tenisowy dla młodzieży

Bohdan Tomaszewski Cup powstał w 1968 roku. Ponad 50-letnia historia czyni ten turniej najstarszym w Polsce i największym w tenisie młodzieżowym, zresztą od kilkunastu lat o międzynarodowym zasięgu. Jedną z jego triumfatorek była Agnieszka Radwańska, finalistka Wimbledonu.

Jak zapewnili organizatorzy, już dziś zapraszają na 53. edycję Bohdan Tomaszewski Cup 2021 rozgrywaną w setną rocznicę urodzin wybitnego dziennikarza, która przypadnie w 2021 roku.

Czytaj też:

Bartosz Kapustka dołączy do Legii. „Klub nie mógł zrobić nic więcej”

Prezes Legii Warszawa Futsal: za 4 lata chcemy być mistrzami Polski

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone