SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Bloki przy Grzybowskiej i Jana Pawła II w fatalnym stanie. Syndyk odpowiada mieszkańcom

Winda w wieżowcu przy Grzybowskiej 9 w Warszawie/fot. RDC

Syndyk Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odpowiada na zarzuty mieszkańców bloków przy Jana Pawła II i Grzybowskiej w Warszawie. Tłumaczy, że podwyżki opłat są konieczne z uwagi na bardzo trudną sytuację finansową spółdzielni.

W czwartek informowaliśmy o rosnących opłatach za użytkowanie wieczyste i miejsca parkingowe. – To prawda, ale jako syndyk nie mam innego wyjścia – mówi Krzysztof Gołąb.

Mieszkańcy skarżyli się też na brak jakichkolwiek remontów i niedziałające windy, choć – jak twierdzą – na koncie funduszu remontowego powinno być ponad 600 tysięcy złotych. – Jeśli w wieżowcu są cztery dźwigi, staramy się, by przynajmniej jeden działał. Na więcej nie starczy – tłumaczy syndyk.

Od 2014 roku, gdy upadła spółdzielnia, jej dług urósł do dziewięciu milionów złotych. Syndyk musi też spłacić 40 milionów wcześniejszych zobowiązań wobec wierzycieli. – Najpierw musimy regulować bieżące wydatki – dodaje Gołąb.

Gołąb zapewnia też, że każda wydana złotówka jest ujmowana w raporcie, który przedkładany jest regularnie w sądzie. Nie ma więc mowy o wydawaniu pieniędzy niezgodnie z ich przeznaczeniem.

Syndyk planuje, że proces likwidacji spółdzielni potrwa jeszcze maksymalnie dwa lata. Jest szansa, że w 2020 roku spłacone zostaną wszystkie zobowiązania, a w kasie spółdzielni zostanie coś dla mieszkańców. – Sprawę powinna rozwiązać sprzedaż jednej z działek – mówi syndyk Krzysztof Gołąb.

Śródmiejska upadła w 2014 roku. 12 osób z jej władz usłyszało w kwietniu ponad 80 zarzutów. Mieli wyprowadzić z kasy spółdzielni około 42 milionów złotych i narazić ją na utratę kolejnych 120.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone