SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Siedlce szukają oszczędności. Kolejni radni za cięciem wydatków

fot. Pixabay

Kolejna komisja daje zielone światło budżetowi Siedlec na 2019 rok. Po obradach, radni z komisji spraw społecznych pozytywnie zaopiniowali uchwałę wraz z zaproponowanymi przez prezydenta Andrzeja Sitnika cięciami na ponad 17 mln zł. Wcześniej prezydentowi udało się przekonać do tego pomysłu radnych z komisji kultury i sportu.

Pytałem m.in. o cięcia finansowe na dom dziecka i o utrzymanie środka szkolno-wychowawczego. Mieliśmy trochę wątpliwości – przyznaje radny Janusz Cabaj.

Katarzyna Graniszewska z Domu Dziecka „Pod kasztanami” przyznaje, że cięcia sięgną trzech procent. – Myślę, że uda nam się zrealizować budżet (…) Dostaliśmy bardzo dużo darów. Pozwoli nam to zaoszczędzić środki. Powinno wystarczyć na jakiś czas – dodaje.

Z cięciami o prawie 250 tys. zł będzie musiał także pogodzić się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Placówka jednak nie planuje zmian w funkcjonowaniu – deklaruje, że wsparcie utrzyma na zeszłorocznym poziomie.

O 300 tysięcy złotych swój budżet uszczupli dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach Mariusz Woszczyński. Jak tłumaczy, oszczędności będzie szukał w etatach. – Z końcem grudnia wygasła umowa z jednym z pracowników, który przeszedł na emeryturę. Jedna osoba odchodzi również w lutym. Nie będziemy szukali następców – tłumaczy.

Nadzwyczajna sesja budżetowa zaplanowana została na 15 stycznia.

Czytaj też:

Siedlce bez budżetu, Pogoń bez dotacji. „Nadal czekamy”

Siedlce bez budżetu i z problemami w bankach. „To nie jest zabawa”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone