SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Blisko 1600 inwestycji drogowych w Warszawie w 2020 roku

Inwestycje i remonty w 2020 roku w Warszawie/fot. ZDM

Kontynuacja rozbudowy metra, remonty ważnych ulic, nowe przejścia dla pieszych i drogi rowerowe. Ratusz przestawił plan na tegoroczne inwestycje drogowe i podziemne. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych będzie miał około 30 zadań, z czego większość to kontynuacja już prowadzonych prac.

Nie zabraknie jednak bardzo ważnych nowych działań – powiedziała Agata Choińska ze ZMID. – Najważniejsze inwestycja to przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej, a w rejonie parku Agrykola kolejna inwestycja to przebudowa ulicy Ciszewskiego na terenie dwóch dzielnic Wilanowa i Ursynowa. Budowa ronda Ostródzka – Zdziarska na Białołęce. Przebudowa ulicy Środkowej oraz budowa drogi rowerowej wzdłuż ulicy – dodała.

Spółka ma na te prace zabudżetowane 222 mln zł. Zarząd Dróg Miejskich zapowiada natomiast wymianę oświetlenia, nowe sygnalizatory i drogi rowerowe w wielu punktach na terenie całego miasta. – Kontynuujemy także audyt nieosygnalizowanych przejść – powiedziała Karolina Gałecka. – To już ostatni rok kiedy takie audyty będą przeprowadzane. Do końca 2019 roku zaudytowaliśmy blisko 3100 przejść. Pozostało nam jeszcze 1000 w sześciu dzielnicach, między innymi Wola i Wesoła – dodała.

Wśród najważniejszych zadań jest również druga linia metra. Na ten cel w tym roku przygotowany jest ponad 1 mld zł, w tym połączenie z nowymi stacjami na Woli jak i rozbudowa odcinków na Bródnie i Bemowie. – Najprawdopodobniej w kwietniu uruchomimy stacje Księcia Janusza, Młynów i Płocka – powiedział Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego. – Roboty budowlane na dwóch stacjach budowanych za tym odcinkiem, który jest już gotowy są już na tyle posunięte, że będziemy mogli zaprosić na wmurowanie kamienia węgielnego. Ważne zdarzenie to połączenie sterowania ruchem na funkcjonującym odcinku drugiej linii z tymi trzema nowymi stacjami. Te prace rozpoczną się 8 marca i potrwają do 15. W tym czasie wyłączona z użytkowania będzie stacja metra Rondo Daszyńskiego – dodał.

Prace związane torami to także zadania Tramwajów Warszawskich. Dla spółki najważniejszymi inwestycjami będzie dokończenie torowiska na Grochowskiej poprzez posianie rozchodnika, kontynuacja prac nad tramwajem na Winnicę oraz tworzenie priorytetów dla tramwajów. – Mamy zaplanowanych też kilka remontów na okres wakacyjny – powiedział rzecznik spółki Maciej Dutkiewicz. – Skupimy się na torach na ulicy Grójeckiej. Pod koniec lipca będziemy prowadzili remont węzła rozjazdowego na Jana Pawła II przy Stawkach. W sierpniu będą prace przy rozjazdach na Placu Bankowym i ostatnie większe prace w tym roku będą w październiku między rondem Wiatraczna, a pętlą Gocławek przy ulicy Grochowskiej – dodał.

Większe prace zaplanowane są natomiast m.in. na rondzie Czterdziestolatka, gdzie powstaną przejścia naziemne. Urząd liczy też na rozpoczęcie w tym roku długo wyczekiwanych prac na placu Pięciu Rogów.

Czytaj też:

 

Wiadukt na Przyczółku Grochowskim przejdzie remont. Jest przetarg

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone