SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Bielan o Trzaskowskim: trudno znaleźć osobę bardziej związaną z Gronkiewicz-Waltz

fot. Pixabay

– Uważam że Trzaskowski jest ostatnim możliwym kandydatem, który może startować z programem zmiany – tak kandydaturę Rafała Trzaskowskiego z Platformy Obywatelskiej na stanowisko prezydenta Warszawy skomentował w RDC wicemarszałek senatu Adam Bielan.

– Chciałbym, żeby Rafał Trzaskowski był kandydatem Platformy Obywatelskiej i całej zjednoczonej opozycji w wyborach na prezydenta Warszawy – zapowiedział w czwartek lider PO Grzegorz Schetyna (czytaj więcej).  Trzaskowski uzasadniał, że zdecydował się kandydować na prezydenta stolicy, bo „nie można oddać Warszawy w ręce Prawa i Sprawiedliwości”. „Warszawa nie potrzebuje tzw. dobrej zmiany, Warszawa potrzebuje mądrej zmiany, która będzie się opierała o przywrócenie zaufania dla ratusza” – wskazał poseł PO. Według Trzaskowskiego, Warszawa potrzebuje „nowego, świeżego spojrzenia kogoś młodego, kogoś kto ma tutaj rodzinę, kto ma małe dzieci, kto jeździ nie tylko samochodem, ale również komunikacją publiczną i rowerem po mieście”. Trzaskowski wskazywał, że stolica potrzebuje „nowych priorytetów”. – Po tej fazie budowy infrastruktury, potrzeba przede wszystkim akcentu na to, żeby w Warszawie się dobrze żyło, żeby to było przyjazne miasto – zaznaczył Trzaskowski. Polityk Platformy przekonywał, że dla stolicy ważne jest, aby była ona współzarządzana z mieszkańcami.

„Polityczne dziecko prezydent Warszawy”

– Nie wiem, czy to będzie skuteczne, bo trudno wśród wszystkich możliwych kandydatów opozycji i Platformy Obywatelskiej znaleźć osobę bardziej związaną z Hanną Gronkiewicz-Waltz, niż Trzaskowski – skomentował w RDC Adam Bielan. – Jak wiemy, Trzaskowski jest takim politycznym dzieckiem pani prezydent, prowadził jej kampanię, był przez panią prezydent lansowany na rozmaite stanowiska i był chyba najdłużej lojalny ze wszystkich liderów Platformy, kiedy wybuchła afera reprywatyzacyjna – dodał. Ocenił, że w związku z tym Rafał Trzaskowski jest „ostatnim politykiem Platformy Obywatelskiej, który może być przekonywujący jeśli chodzi o zmiany tego złego, co się działo w Warszawie za rządów PO”.

Zdaniem Bielana, jest wielu wyborców Platformy Obywatelskiej, którzy krytycznie patrzą na to, co się dzieje w Warszawie. Jako przykład przywołał aferę reprywatyzacyjną. – Chyba w każdym gotuje się krew, kiedy widzi, w jaki sposób miasto było rządzone, jak okradała nas wszystkich mafia reprywatyzacyjna – komentował.

Trudny przeciwnik

Jednocześnie zdaniem wicemarszałka senatu Rafał Trzaskowski jest „bardzo trudnym przeciwnikiem”.Udowodnił w swojej karierze politycznej, że potrafi robić skuteczne kampanie, więc byłbym ostatnim, który by lekceważył Trzaskowskiego – podkreślił gość RDC. – Ta kampania będzie bardzo trudna, będzie wielkim wyzwaniem, musimy wystawić naprawdę dobrego kandydata – zaznaczył Bielan, nie chciał jednak zdradzić, kto będzie kandydatem obozu Zjednoczonej Prawicy. – Decyzja była planowana na początek przyszłego roku, ale być może wczesny start kampanii PO wpłynie na przesunięcie tego terminu – dodał wicemarszałek.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone