SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Bieg Powstania Warszawskiego w tym roku tylko wirtualnie

Bieg Powstania Warszawskiego w stolicy/fot. PAP/Piotr Nowak

Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się w tym roku wirtualnie w ostatni weekend lipca – przekazał stołeczny ratusz, mając na uwadze sytuację epidemiologiczną. Start i meta zależeć będą wyłącznie od uczestników.

Celem tego wydarzenia jest uhonorowanie powstańców warszawskich i bohaterskiej ludności walczącej o swą stolicę w 1944 roku. Organizatorem jest miasto oraz „Stołeczne Centrum Sportu. Aktywna Warszawa”.

Siła marki Biegu Powstania Warszawskiego okazuje się tak duża, że organizacja imprezy w wydaniu wirtualnym i symbolicznym wydaje się być działaniem oczekiwanym przez zawodników, co roku uczestniczących w Warszawskiej Triadzie Biegowej „Zabiegaj o pamięć” – wyjaśnił Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa. – Do udziału zachęcamy wszystkich – wiek i miejsce zamieszkania nie mają znaczenia – dodał.

Nagrody za najciekawsze relacje z biegu

Start i meta tegorocznego biegu zależeć będą wyłącznie od uczestników. – Można ustalić ciekawą, zahaczającą o punkty historyczne w Warszawie. Może mieć ona kształt symbolu Polski Walczącej, czyli popularnej „kotwicy”. Może to być dystans 5 lub 10 kilometrów, wzorem tradycyjnych zmagań sportowych z Biegu Powstania, sztafeta maratońska śladem walk powstańczych albo też szybkie 1944 metrów na bieżni. Wszelkie odniesienia historyczne są mile widziane – powiedział z kolei Karol Adamaszek, również ze Stołecznego Centrum Sportu.

Najciekawsze relacje ze „startu” w wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego organizatorzy nagrodzą upominkami.

Czytaj też: Otwarte siłownie i pływalnie. Jakie zasady obowiązują? [SPRAWDŹ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone