SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Białołęka. W przyszłym roku kontrola wszystkich przejść dla pieszych

Urząd Dzielnicy Białołęka/fot. Wikimedia Commons

W przyszłym roku na stołecznej Białołęce zostanie przeprowadzony audyt wszystkich przejść dla pieszych pod względem bezpieczeństwa – zapowiedziała rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie Karolina Gałecka.

W poniedziałek na ulicy Klasyków pieszy został potrącony na pasach. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Kierowca – według niepotwierdzonych informacji – nie jechał z nadmierną prędkością.

Sprawdzili 3,5 tysiąca przejść

Gałecka przypomniała, że od kilku lat w stolicy sprawdzane są pod względem bezpieczeństwa wszystkie przejścia dla pieszych. Dotychczas audytem objętych zostało ok. 3,5 tys. przejść. Zapewniła, że zalecenia będące wynikiem kontroli są systematycznie wdrażane. Poinformowała, że na przyszły rok zaplanowano sprawdzenie, czy przejścia dla pieszych na Białołęce są bezpieczne.

– Stawiamy ma systemowe działania. Dzięki nim poprawia się bezpieczeństwo na stołecznych ulicach – wyjaśniła Gałecka. W 2019 roku na warszawskich ulicach zginęły 34 osoby, a w roku poprzednim, zginęło 38 osób.

Krytyka planowania przestrzennego

W ocenie radnego Warszawy i byłego radnego Białołęki, Wiktora Klimiuka, pogarszający się stan bezpieczeństwa na ulicach Białołęki jest wynikiem błędnego planowania przestrzennego w dzielnicy. – W tzw. zielonej części Białołęki, w której dominowała zabudowa jednorodzinna, powstało w ostatnim czasie wiele osiedli. Wąskie uliczki o słabej widoczności nie są przystosowane do tak dużego natężenia ruchu. To przekłada się na pogarszające się bezpieczeństwo – powiedział Klimiuk. – To błąd, że wraz z rozwojem budownictwa nie idzie poprawa infrastruktury – dodał.

Mieszkańcy Białołęki już w pierwszej połowie października alarmowali Komendę Stołeczną Policji, że po przebudowie nieodległego skrzyżowania ulica Klasyków jest niebezpieczna dla pieszych – poinformowało w poniedziałek na swojej stronie na Facebooku warszawskie stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

Czytaj też:

Urzędnicy sprawdzili trzy tysiące przejść dla pieszych w Warszawie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone