SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Bezpieczniej na Mazowszu. Mniejsza przestępczość i wyższa wykrywalność w pierwszym półroczu

fot. Bardrock/CC BY 3.0

Maleje przestępczość, wzrasta wykrywalność – to wnioski wynikające ze statystyk mazowieckiej policji za pierwsze półrocze 2018 roku. W regionie spada liczba poważnych przestępstw kryminalnych, a ich sprawcy częściej zatrzymywani są na gorącym uczynku.

Najbardziej uciążliwe są kradzieże, bójki czy niszczenie mienia. Mieszkańcy województwa skarżą się też na zagrożenie na drogach. Stąd – jak mówi Rafał Jeżak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu – funkcjonariusze są bardziej aktywni i widoczni.

Reaktywacja posterunków

Poprawie bezpieczeństwa służy ponowne uruchamianie posterunków, które zostały zlikwidowane. Ich obecność działa prewencyjnie, ale gdy dojdzie do przestępstwa, poszkodowany może złożyć tam zawiadomienie.

Przez Mazowsze przebiegają także najważniejsze i najbardziej ruchliwe drogi krajowe, dlatego obawy mieszkańców budzą najczęściej nieodpowiedzialne zachowania kierowców, których efektem jest nadmierna prędkość i brawurowa jazda.

Co prawda, liczba wypadków nie zmalała, ale – zdaniem młodszego inspektora Jacka Mnicha, szefa wojewódzkiej drogówki – pierwsze półrocze i tak przyniosło pozytywne zmiany. Przybyło tych, którzy jeżdżą wolniej i z wyobraźnią.

Poparcie społeczne

Ponad 90 procent Polaków deklaruje, że czuje się pewnie i bezpiecznie w miejscu, w którym mieszka

 

Czytaj też:

Tragiczny wypadek w Zbuczynie. Zginęła kobieta, Białorusinka walczy o życie

Zapobiegli porodowi w samochodzie. Policyjna eskorta do szpitala w Kozienicach

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone