Bezbramkowy remis z Austrią. Polska dalej liderem grupy G

• 09.09.2019 23:00

• Aktualizacja: 00:52 26.07.2022

Polscy piłkarze zremisowali w Warszawie z Austriakami 0:0 i pozostają liderami grupy G eliminacji mistrzostw Europy 2020. Na drugie miejsce awansowała Słowenia, która dzięki bramce w ostatniej minucie pokonała Izrael 3:2. W trzecim meczu tej grupy Łotwa przegrała z Macedonią Pn. 0:2.
W Warszawie kibice nie zobaczyli bramek, choć oba zespoły wypracowały kilka dogodnych okazji. M.in. już w 10. minucie Marco Arnautovic trafił w słupek. Pięć minut później słupek uchronił Austriaków po strzale Kamila Grosickiego. Najlepiej we wrześniowych meczach eliminacji wypadli w „polskiej” grupie Słoweńcy, którzy odnieśli dwa zwycięstwa. Po wygranej nad Polską 2:0, w poniedziałek pokonali w Ljublanie Izrael 3:2. Goście prowadzili 2:1, ale w 66. minucie do remisu doprowadził Roman Bezjak, a w 90. Wynik meczu ustalił zdobywca pierwszej bramki, Benjamin Verbič. Szóstą porażkę w 6. meczu poniosła Łotwa, która w Rydze przegrała z Macedonią Pn. 0:2 po golach zdobytych w odstępie 3 minut przez Gorana Pandeva (14’) i Enisa Bardhiego (17’).

Polska zdobyła we wrześniu tylko punkt, ale utrzymała prowadzenie w tabeli. Ma 13 punktów i o 2 pkt. wyprzedza Słowenię oraz o 3 Austrię.

Klasyfikacja wszech czasów

W meczu z Austrią (0:0) w Warszawie w eliminacjach mistrzostw Europy Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski po raz 108. wystąpili w reprezentacji Polski. Obaj wspólnie prowadzą w klasyfikacji wszech czasów piłkarzy z największą liczbą meczów w zespole narodowym.

Z kolei Kamil Grosicki został 15. w historii piłkarzem, który osiągnął granicę 70 spotkań w koszulce z orzełkiem. Blisko tego jest Kamil Glik, który w poniedziałek odnotował 69. występ w kadrze.