El. LE. Bezbramkowy remis Legii z wicemistrzem Gibraltaru

• 11.07.2019 22:55

• Aktualizacja: 00:37 26.07.2022

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z wicemistrzem Gibraltaru Europa FC 0:0 w pierwszym meczu 1. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. Remis to zawstydzający wynik dla wicemistrza Polski.
Zespół Aleksandara Vukovicia do spotkania przystępował w roli faworyta, ale półamatorzy z Gibraltaru nie odczuli presji rywala i już od pierwszego gwizdka budowali coraz to ciekawsze sytuacje podbramkowe. Legia w pierwszej połowie była zupełnie niewidoczna, zawodziła przede wszystkim gra w środku pola i częste straty. Dopiero po pierwszych 45 minutach Wojskowi przystąpili do ofensywy, gdzie stworzyli pierwsza groźną sytuację.

Niekorzystnie wyglądała także statystyka strzałów. Legia Warszawa oddała ich tylko osiem, z kolei mistrz Gibraltaru Europa FC oddał ich aż 11. Rewanż odbędzie się 18 lipca w Warszawie.