Bez zwycięzcy w hicie kolejki. Legia remisuje z Jagiellonią 0:0

• 24.06.2020 23:02

• Aktualizacja: 01:59 26.07.2022

Legia Warszawa zremisowała w środę na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:0 w 32. kolejce PKO Ekstraklasy. Piłkarze Aleksandara Vukovicia umocnili się na prowadzeniu w tabeli i są o krok od zdobycia mistrzostwa.
W pierwszej połowie piłkarze obu zespołów nie oddali ani jednego celnego strzału, a w całym spotkaniu - w sumie cztery. Przez 20-25 minut gra toczyła się z przewagą Jagiellonii, która spokojnie organizowała atak pozycyjny, starała się szanować piłkę, próbując wciągać Legię na swoją połowę. W tym czasie miała - jak się później okazało - najlepszą w meczu okazję, której w piątej minucie nie wykorzystał Martin Pospisil.

Po akcji lewą stroną czeski pomocnik dostał piłkę niemal w punkcie "jedenastki", ale spróbował trudnego technicznie uderzenia zewnętrznym podbiciem i przestrzelił.

W 18. min po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Bogdana Tiru, ale rumuński stoper gospodarzy chyba się takiej okazji nie spodziewał i nie zdążył oddać strzału z kilku metrów.

Legia również, jeśli miała piłkę, starała się jej szybko nie pozbywać i długo konstruowała akcje, ale poza kilkoma dość groźnymi dośrodkowaniami, lepszych okazji nie stwarzała.

W ostatnim kwadransie pierwszej odsłony goście wyprowadzili dwie kontry, jednak zabrakło dokładności przy decydujących podaniach i obrona Jagiellonii do strzałów nie dopuściła. Za to z dystansu próbowali zaskoczyć bramkarza gospodarzy Domagoj Antolic i Walerian Gwilia, ale ich uderzenia były niecelne.

Szybsze tempo w drugiej połowie

W pierwszej połowie tempo meczu nie zachwyciło, a w drugiej tylko momentami gra była szybsza i można było odnieść wrażenie, że bezbramkowy remis pasuje obu zespołom. Nadal dłużej przy piłce utrzymywała się Jagiellonia. w Legii dość aktywny był Mateusz Cholewiak, zwłaszcza gdy po zmianie ustawienia zaczął grać jako skrzydłowy.

W 71. min stworzył najlepszą sytuację dla swego zespołu, z piłką przy nodze wbiegł w pole karne gospodarzy, lecz jego strzał zdołał zablokować Ivan Runje. W 83. min znowu Cholewiak zagroził bramce Jagiellonii, jego strzał z bliska w tzw. krótki róg odbił jednak Damian Węglarz.

W końcówce jeszcze Bartosz Bida zakończył strzałem głową kombinacyjną akcję "Jagi", ale Radosław Majecki piłkę bez trudu wyłapał i zespoły podzieliły się punktami.

Składy:

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Andrej Kadlec, Ivan Runje, Bogdan Tiru, Jakub Wójcicki (57. Zoran Arsenic) - Maciej Makuszewski (84. Tomas Prikryl), Ariel Borysiuk (60. Jesus Imaz), Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Bartosz Bida - Jakov Puljic.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Igor Lewczuk, Michał Karbownik - Paweł Wszołek, Domagoj Antolic (74. Andre Martins), Bartosz Slisz, Walerian Gwilia, Luquinhas (68. Maciej Rosołek) - Mateusz Cholewiak.