SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Świeckie spotkanie opłatkowe Rady Miasta? PiS zorganizuje swoje

Rada Warszawy, zdj. ilustracyjne/fot. RDC

Radni PiS zorganizują własne spotkanie opłatkowe w przerwie ostatniej sesji Rady Miasta w tym roku, która zaplanowana jest na 12 grudnia – poinformował szef klubu radnych PiS Cezary Jurkiewicz. Jak podkreślił, na spotkanie będzie mógł przyjść każdy, kto ma na to ochotę.

W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja, że podczas sesji Rady Warszawy poprzedzającej Święta Bożego Narodzenia nie odbędzie się spotkanie opłatkowe. – Odbędzie się 17 grudnia. Kto będzie chciał, to przyjdzie – powiedziała przewodnicząca rady miasta Ewa Malinowska-Grupińska (KO). Dodała też, że „będzie to stricte samorządowe spotkanie, bez udziału duchownych”.

Przeciw decyzji Malinowskiej-Grupińskiej zaprotestowali radni Prawa i Sprawiedliwości. List w tej sprawie napisał radny Dariusz Lasocki, podkreślając m.in., że spotkania opłatkowe były spotkaniami przy modlitwie i stole, a przede wszystkim „spotkaniami ludzi życzliwych sobie i zatroskanych o sprawy Warszawy”.

„Polska kultura – co zapewne Pani przyzna – karmi się również tradycją a w tym przypadku tradycją Świąt Bożego Narodzenia. Nie można Świąt tych odseparować od ich religijnego i transcendentnego charakteru” – napisał w liście do przewodniczącej Rady Warszawy.

Otwarte spotkanie PiS

O zorganizowaniu własnego „opłatka” szef klubu PiS Cezary Jurkiewicz poinformował przed czwartkową sesją Rady Miasta.

Już tydzień temu podczas konwentu zapowiedziałem, że klub PiS wykorzysta swoją możliwość, poprosi o przerwę w Radzie 12 grudnia i podczas tej przerwy w trakcie Rady klub radnych PiS zorganizuje spotkanie opłatkowe, dla wszystkich, którzy chcą być z nami – powiedział.

Czytaj też: Radni PiS chcą „opłatka” podczas sesji Rady Warszawy. „To obowiązek”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone