Bez drużyn z Mazowsza na zapleczu ekstraklasy. Spadek Pogoni Siedlce

• 13.06.2018 20:25

• Aktualizacja: 14:00 30.08.2022

Po czterech sezonach Pogoń Siedlce żegna się z 1. ligą. W rewanżowym meczu barażowym siedlczanie ulegli 1:2 (1:0) Garbarni Kraków. Tym samym zespół z krakowskiego Ludwinowa zagra przyszłym sezonie na zapleczy Lotto Ekstraklasy.
Pierwszy gol padł w doliczonym czasie pierwszej połowy. Dla krakowian zdobył go Filip Wójcik. Kolejny w 80. minucie. Jego autorem został kapitan gości Krzysztof Kalemba. Honorową bramkę w 87. minucie zdobył Damian Świerblewski.

- Dramat. Tyle mogę powiedzieć - komentował spotkanie kapitan miejscowych Rafał Misztal.

- Jest mi przykro, że dopuściliśmy do takiej sytuacji - powiedział po meczu trener biało-niebieskich Dariusz Banasik.

Przypomnijmy - do ekstraklasy awansowały drużyny Miedzi Legnica i Zagłębie Sosnowiec. Z jej zapleczem, oprócz Pogoni, żegnają się Górnik Łęczna, Ruch Chorzów i Olimpia Grudziądz.

Zespół z Siedlec dołączył tym samym do Radomiaka Radom i Znicza Pruszków - jedynych mazowieckich ekip w drugoligowej stawce w przyszłym sezonie. Na czwarty poziom rozgrywek (3. liga) spadła Legionovia Legionowo.