SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Groził prezydentowi Radomia. Tymczasowy areszt dla Kamila M.

fot. Mazowiecka Policja

Mężczyzna, który groził prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu trafi do aresztu na trzy miesiące. Zdecydował o tym Sad Rejonowy w Radomiu. Kamil M. podczas przesłuchania tłumaczył, że była to prowokacja artystyczna, która miała skłonić do dyskusji. 35-latek odpowie za kierowanie gróźb karalnych. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała rzecznik prokuratury w Radomiu Beata Galas, 35-latek zeznał, że nie chciał zrobić prezydentowi Radomia krzywdy. A po wszystkim, chciał go nawet przeprosić, ale „nie mógł się dodzwonić”.

Sąd uwzględnił wniosek policji i prokuratury o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące.

Ujęcie podejrzanego zajęło zaledwie kilkanaście godzin. Mężczyzna przebywał w Gdańsku. W środę wieczorem został przewieziony do Radomia. Tłumaczył, że „to był tylko żart”. – Kilka godzin wcześniej w jego miejscu zamieszkania zabezpieczyliśmy sprzęt komputerowy – mówi Katarzyna Kucharska – rzecznik mazowieckiej policji.

Przypomnijmy – we wtorek na jednym z portali społecznościowym pojawiło się zdjęcia drzewa z wbitym nożem i podpisem, według którego Radosław Witkowski „będzie następny”. Chodziło prawdopodobnie o nawiązanie do tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

fot. Facebook

Wpis zniknął z internetu. Nie wiadomo, czy usunął go autor czy policja. Prezydent Witkowski powiedział RDC, że sprawę zgłosił na policję. Wszczęcie postępowania potwierdziła rzecznik mazowieckiej policji.

„Traktujemy to poważnie”

Każda groźba skierowana wobec samorządowców będzie traktowana poważnie –  w takich słowach dyrektor kancelarii prezydenta Radomia Mateusz Tyczyński skomentował sprawę gróźb pod adresem Witkowskiego.

Za stosowanie gróźb pozbawienia życia grozi kara do dwóch lat więzienia.

Czytaj też:

Paweł Kowal: tragedii w Gdańsku winny jest pewien typ propagandy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone