SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Będzie trzeci pas na A2. Znikną też bramki przy węźle Pruszków

Zdjęcie ilustracyjne/fot. RDC

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podsumował w czwartek trzy lata działalności resortu. Podczas konferencji poinformował m.in. o podpisaniu programu inwestycyjnego na budowę trzeciego pasa na autostradzie A2 łączącej Warszawę z Łodzią.

Jak powiedział minister Adamczyk, „bramki do poboru opłat na autostradzie A2, na węźle Pruszków zostaną wreszcie zlikwidowane”. – To miejsce będzie wreszcie bezpieczne dla użytkowników autostrady A2 – dodał Adamczyk w trakcie czwartkowej konferencji.

Dobudowa pasa

Inwestycja na A2 polegać będzie na dobudowie po jednym pasie ruchu od węzła „Łódź Północ” do węzła „Pruszków” trzeciego pasa ruchu a na odcinku węzeł „Pruszków” – węzeł „Konotopa” czwartego pasa ruchu. Dobudowa będzie realizowana po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej autostrady A2, z wykorzystaniem istniejącego szerokiego pasa dzielącego (pasa rozdziału), posiadającego rezerwę pod takie właśnie poszerzenie.

Według resortu infrastruktury realizacja inwestycji pozwoli na dostosowanie parametrów technicznych autostrady A2 do istniejącego i prognozowanego natężenia ruchu. Zwiększy się przepustowości i usprawni połączenie drogowe pomiędzy Warszawą a Łodzią w kontekście planowanego do realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Do 2021 roku

Zakłada się, że prace przygotowawcze rozpoczną się niezwłocznie i będą trwać maksymalnie do 2021 roku. Ich koszt jest szacowany na około 7 mln zł. Natomiast na samą realizację powinno się przewidzieć okres nawet do trzech lat, z uwagi na planowane prace bez zamykania odcinka dla ruchu.

Łączny koszt rozbudowy o jeden pas może wynieść ok 600 mln zł.

Czytaj też:

Ruszyła budowa A2 na wschód od stolicy. „Do 2024 roku połączenie z Białorusią”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone