SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Będzie nowa droga do ciechanowskiego szpitala

fot.: Pixabay

Połączy nowo wybudowaną pętlę z ulicą Powstańców Wielkopolskich. Mimo, że ratusz nie otrzymał zewnętrznego dofinansowania z tzw. schetynówek, postanowił zrealizować inwestycję z własnych środków.

Władze miasta chcą w ten sposób rozładować korki, które tworzą się na ulicy Pułtuskiej. Nowa droga będzie biegła od Powstańców Wielkopolskich do ul. Fetlińskiej, odcinka pętli położonego pomiędzy Pułtuską a Wojska Polskiego, i ma mieć 670 metrów długości.

Urząd Miasta ma już gotową dokumentację projektowo-kosztorysową. Przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w pierwszym kwartale tego roku i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w drugim półroczu ruszą już prace.

Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach i ma zakończyć się w 2017 roku. W budżecie na ten rok ratusz zabezpieczył 3,6 mln zł. Wniosek, który złożył urząd, mimo że spełnił wszystkie wymogi formalne, nie uzyskał akceptacji wojewody, by dofinansować tę inwestycję.

Dodajmy, że ratusz planuje także budowę nowej drogi od ronda Solidarności do wylotu na Pułtusk. Droga również rozładowałaby zatłoczoną ulicę Pułtuską i Armii Krajowej. Byłaby też objazdem dla tirów i ciężkich samochodów, które teraz muszą wjeżdżać do miasta. Wszystko jednak jest uzależnione od środków unijnych. Decyzja urzędu marszałkowskiego, który ma przyznać środki, jeszcze nie jest znana. Nie wiadomo, czy magistrat bez środków zewnętrznych zdecyduje się na budowę drugiej ulicy.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone