SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Będą światła na niebezpiecznym skrzyżowaniu w Markach

W Markach na skrzyżowaniu ul. Dworkowej z drogą nr 631 będzie sygnalizacja świetlna/fot. Pixabay

Będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Dworkowej i drogi wojewódzkiej numer 631 w Markach. Apelował o to Urzędu Miasta Marki. Jak mówi nam burmistrz Jacek Orych, od momentu otwarcia wiaduktu nad S8 co chwilę dochodzi tam do niebezpiecznych zdarzeń. Światła postawi Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. 

Jesteśmy blisko porozumienia z Lasami Państwowymi – informuje rzeczniczka MZDW Monika Burdon. – Jesteśmy już po rozmowach, wszystko jest na dobrej drodze. Jest jednak problem z zasilaniem takiej sygnalizacji, bo to jest las. Musimy mieć grunt, na którym ustawimy panele zasilające tę sygnalizację – zauważa.

Prace nad sygnalizacją są już zaawansowane. – Trwają prace przy projekcie sygnalizacji, który będzie gotowy do końca lutego. Potem w bardzo szybkim czasie będziemy chcieli ogłosić przetarg na realizację. Myślę, że najpóźniej do czerwca sygnalizacja powinna już tam stanąć – zaznacza Burdon.

Ponadto droga docelowo czeka na gruntowną przebudowę. – Jesteśmy na etapie uzgodnień co do projektu – dodaje Burdon. – Jest to bardzo skomplikowany proces z uwagi na teren wysoko zurbanizowany. Mamy już decyzję środowiskową wydaną przez wójta gminy Nieporęt – mówi.

Sygnalizacja to konieczność

Niemalże kilka wypadków i kolizji w tygodniu zdarza się w tym miejscu. To jest bardzo niebezpieczne skrzyżowanie. Mamy tam połączenie trzech dróg: wojewódzkiej, powiatowej i gminnej, co powoduje bardzo duże natężenie ruchu – zauważa burmistrz Jacek Orych.

Zależy nam na tym, żeby jak najszybciej postawić sygnalizatory, nawet tymczasowe – mówi Orych. – Docelowo w ramach przebudowy 631 całe skrzyżowanie będzie zmodernizowane. Potrwa to jednak kilka lat i do tego momentu konieczne jest uspokojenie ruchu, dlatego my jako miasto już od kilku miesięcy optujemy, żeby właśnie tego typu rozwiązanie powstało, zabezpieczyliśmy nawet pieniądze w budżecie jako współfinansowanie tego przedsięwzięcia – dodaje.

Postawienie sygnalizatora blokował dotąd spór między Lasami Państwowymi a Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Powodem była niejasna własność fragmentu gruntów.

Czytaj też:

Pasażerowie zadowoleni, kierowcy mniej. Nowy buspas na Mokotowie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone