SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ratusz: będą przejścia dla pieszych wokół ronda Dmowskiego

fot. Wikimedia Commons

Został rozpisany przetarg na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Marszałkowskiej, a projekt przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych wokół ronda Dmowskiego został zatwierdzony – przekazał w piątek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Przebudowany zostanie również pl. Pięciu Rogów.

Podczas piątkowej konferencji zorganizowanej w związku z przebudową centrum Warszawy prezydent stolicy mówił m.in. o pracach przy rondzie Czterdziestolatka, a także kolejnych, które mają zmienić wygląd tej części miasta.

Zgodnie z zapowiedziami zmieniamy wygląd centrum miasta – powiedział Trzaskowski, odnosząc się do prac, które wykonano na odcinku od ronda Czterdziestolatka do ronda ONZ. Przy rondzie Czterdziestolatka zbudowano np. naziemne przejścia dla pieszych. – Cała ulica zmieniła swój charakter, jest przyjazna dla wszystkich – dla kierowców, dla pieszych i dla rowerzystów – zauważył Trzaskowski.

Umowa na przebudowę pl. Pięciu Rogów

Dodał przy tym, że to dopiero początek, bo w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa na przebudowę pl. Pięciu Rogów. Ma tam powstać m.in. pasaż dla rowerzystów i pojawi się więcej zieleni. Będzie tam również jeździł autobus.

Prezydent stolicy poinformował ponadto, że został rozpisany przetarg na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Marszałkowskiej, a projekt przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych wokół ronda Dmowskiego został zatwierdzony. – Miejmy nadzieję, że te prace zaczną się jak najszybciej – powiedział. Wyraził przy tym nadzieję, że jak najszybciej rondo Dmowskiego będzie wyglądało jak rondo Czterdziestolatka.

Planowane inwestycje, które mają zmienić centrum Warszawy – w ocenie Trzaskowskiego – potrwają trzy lata.

Czytaj też:

Pl. Pięciu Rogów przebuduje Starbag. KIO podtrzymała decyzję miasta

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone