SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Podwykonawcy Astaldi zmieniają zdanie. Na Górczewskiej protestu nie będzie

fot. RDC

Podwykonawcy firmy Astaldi, którzy pracowali na budowie warszawskiego metra, zrezygnowali z protestu w Warszawie. Kilkadziesiąt samochodów miało w czwartek rano zablokować budowę stacji Księcia Janusza na warszawskiej Woli.

Podwykonawcy poinformowali, że dostali zaległe pieniądze. Jak mówi Grzegorz Sekuła z firmy Budmax, Górczewska nie będzie w czwartek blokowana.

Dodał, że podwykonawcy pracujący na linii kolejowej Warszawa-Lublin nie dostali „żadnych potwierdzeń i deklaracji, kiedy otrzymają pieniądze”. Przestój może mieć związek z czasowym zablokowaniem konta firmy na początku października.

Wciąż aktualny jest natomiast protest na krajowej „17” i „19”. Tam na ulice wychodzą podwykonawcy umów z PKP PLK. Do tej pory PLK wypłaciły podwykonawcom Astaldi ponad 34 miliony złotych, kolejnych 10 ma wpłynąć na ich konta jeszcze w czwartek.

Blokada konta

Na początku października firma Astaldi straciła dostęp do konta z pieniędzmi na realizację rozbudowy metra. Zablokował je bank Pekao S.A. Chodziło o kwotę ok. 40 milionów złotych. Jak poinformował rzecznik Astaldi, wykonawca wezwał bank do przywrócenia funkcjonalności serwisu transakcyjnego. Nieoficjalnie bank tłumaczył się problemami technicznymi.

O problemach spółki było głośno pod koniec września, gdy wypowiedziała umowę na remont linii kolejowej Warszawa-Lublin i nie zapłaciła kilkudziesięciu milionów złotych swoim podwykonawcom. Przedstawiciele warszawskiego ratusza zapewniali wówczas, że rozbudowa II linii metra jest niezagrożona. Astaldi realizuje ten kontrakt w konsorcjum z firmą Gulermak.

Czytaj też:

Podwykonawcy Astaldi zapowiadają blokady dróg. Protest m.in. przy Południowej Obwodnicy Warszawy

Na konta kolejnych podwykonawców Astaldi wpływają zaległe pieniądze

PKP PLK planują wznowienie prac na linii Lublin-Warszawa. „Wykonawcy zależni od nas”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone