SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Baseny przy Inflanckiej po modernizacji. Co się zmieniło?

Baseny przy Inflanckiej po modernizacji/fot. Renata Kaznowska/Twitter

Od dzisiaj warszawiacy mogą już korzystać z atrakcji, jakie czekają na nich na terenie basenów przy Inflanckiej. To kolejny obiekt na świeżym powietrzu po Parku Wodnym Moczydło, który został odmieniony i przebudowany.

Nowy basen sportowy, zjeżdżalnia, gejzery i odnowione boisko do siatkówki – to atrakcje, z których od dzisiaj można korzystać przy ul. Inflanckiej. Ratusz wydał na tę inwestycję 6,6 mln zł.

Bardzo się cieszę, że przebudowa basenów w Ośrodku Inflancka przebiegła zgodnie z planem, a warszawianki i warszawiacy już od dziś mogą korzystać z tej sportowo-wypoczynkowej przestrzeni w sercu naszego miasta. Zapraszam tu szczególnie w upalne, wakacyjne dni – powiedziała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Nowe baseny przy Inflanckiej – co się zmieniło?

Prace modernizacyjne rozpoczęły się zaraz po sezonie letnim 2021. Całkowicie przebudowano basen zewnętrzny o długości 25 metrów z częścią relaksacyjną, zamontowano 50-metrową zjeżdżalnię oraz dodatkowe atrakcje wodne (gejzery, masaże). Udało się także wygospodarować miejsce na foodtrucki, gdzie już dziś można coś zjeść i napić się zimnych napojów.

Również otoczenie odnowionego basenu się zmieniło. Postawiono nowe ogrodzenie i położono chodniki, zamontowano nowoczesne nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zielonych oraz przygotowano piaszczystą i trawiastą plażę, a także boisko do piłki plażowej o wymiarach 8 m x 16 m, które powstało w miejsce asfaltowego.

W ramach przebudowy dostosowano obiekt do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zamontowano pochylnie, usunięto bariery architektoniczne, a brodzik przed wejściem na plaże basenową został przystosowany do przejazdu wózka inwalidzkiego.

Czytaj też:

Na Białołęce powstanie nowy park. Najpierw jednak wycinka drzew

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone