SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Bartosz Kurek siatkarzem ONICO Warszawa. Umowa do końca sezonu

fot. Wikimedia Commons

Najlepszy siatkarz tegorocznych mistrzostw świata znalazł nowy klub. Bartosz Kurek po odejściu ze Stoczni Szczecin związał się z ONICO Warszawa. Umowa atakującego z nowym pracodawcą będzie obowiązywać do końca sezonu 2018/2019.

W listopadzie 30-latek rozwiązał kontrakt ze Stocznią Szczecin, która ma poważne kłopoty finansowe. Do Szczecina Kurek trafił przed sezonem z tureckiego Ziraatu Banakasi.

W ostatnich dniach agent Kurka spotykał się z przedstawicielami różnych klubów, szukając nowego pracodawcy dla atakującego reprezentacji Polski, wyjeżdżał też za granicę. Początkowo zawodnik trenował z Treflem Gdańsk, ale władze tego klubu zaznaczyły, że pozyskanie tego siatkarza nie wchodzi w grę ze względów finansowych.

Obrona tytułu

Atakujący w dużym stopniu przyczynił się do obrony tytułu mistrza świata przez reprezentację Polski podczas tegorocznego mundialu. Kurek, który w dorobku ma również złoty medal mistrzostw Europy z 2009 roku, został wybrany najbardziej wartościowym graczem turnieju we Włoszech i Bułgarii.

Cieszymy się, że siatkarz tej klasy dołącza do naszego zespołu. Nie chcieliśmy dopuścić do tego, żeby zawodnik pokroju Bartosza Kurka wyjeżdżał z Polski i decyzją zarządu to się udało. O jego wartości sportowej nie muszę się nawet wypowiadać, najlepiej świadczą o niej ostatnie występy Bartka na Mistrzostwach Świata we Włoszech i Bułgarii, a później także w Stoczni Szczecin. Ten transfer jest też potwierdzeniem tego, że ONICO Warszawa ma duże aspiracje i zamierza walczyć o najwyższe cele – powiedział prezes stołecznego klubu Piotr Gacek, cytowany przez klubową stronę internetową.

Kurek wywalczył dotychczas trzy tytuły mistrza Polski z PGE Skrą Bełchatów i mistrzostwo Włoch w barwach Lube Banca Macerata. Przed podpisaniem kontraktu z Ziraatem grał dla Dinama Moskwa. Lista indywidualnych osiągnięć wychowanka AZS-u Nysa obejmuje też tytuły najlepszego punktującego Ligi Światowej 2011 i MVP tego turnieju z roku 2012.

W barwach ONICO atakujący będzie występował z numerem 12.

Czytaj też:

Mazowieckie zespoły w TOP 3 ekstraklasy. Wygrana ONICO

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone