SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Bartłomiej Marszałek na czwartym miejscu w GP Szardzy

mat. prasowe

W piątkowym Grand Prix Szardży Bartłomiej Marszałek zajął czwarte miejsce. To najlepszy wynik w karierze Polaka. Marszałek w wyścigu ustąpił jedynie Mistrzowi Świata i zaprezentował się rewelacyjnie. Polak zdobył również nagrodę Fast Lap Trophy wykręcając w wyścigu najszybszy czas okrążenia z całej stawki.

Bartłomiej Marszałek na czwartym miejscu w Grand Prix Szardży F1H2O. – To dla mnie przełomowe Grand Prix. Pobiłem tutaj wszystkie swoje życiowe rekordy. Po raz pierwszy stanąłem na podium w kwalifikacjach wykręcając trzeci czas. W wyścigu ustąpiłem miejsca po pięknej walce 54 letniemu Mistrzowi Świata. Zająłem czwarte miejsce i to również mój najlepszy wynik w Grand Prix F1 H2O. Trzecim sukcesem jest nagroda Fast Lap Trophy za najlepszy czas okrążenia w wyścigu wśród całej stawki kierowców. To bardzo miłe uczucie i jestem przekonany, że najlepsze w tym sporcie dopiero przede mną. Sezon zakończyłem na dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej nie startując z powodów technicznych w dwóch z sześciu wyścigów. To dla mnie wielka motywacja i obiecuję, że będę jeszcze mocniej pracował, aby być coraz lepszym. Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie i serdecznie pozdrawiam – mówił Marszałek

Mistrzem Świata został Włoch Alex Carella z Teamu Abu Dhabi. Odebrał ten tytuł Francuzowi Philippe Chiappowi (Team China), który zakończył sezon na drugim miejscu. Brązowy medal zdobył Szwed Erik Stark.

Czytaj więcej:

Bartek Marszałek trzeci w kwalifikacjach do Grand Prix Szardży

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone