SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nie banki, a grupa kapitałowa. Jakubiak chce „miejskiego” pośrednika w inwestycjach

fot. RDC

Kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Kukiz’15 Marek Jakubiak zapowiada utworzenie grupy kapitałowej, która będzie zarabiać na miejskich inwestycjach. Jedną z działalności, na której mogliby zarabiać mieszkańcy stolicy, byłoby emitowanie obligacji warszawskich.

Marek Jakubiak chce utworzyć grupę kapitałową, która mogłaby nazywać się bankiem warszawskim. Do podmiotu spływałyby zarówno pieniądze ze skarbu państwa i miasta, jak i środki samych warszawiaków. Przez grupę kapitałową przechodziłyby finanse spółek miejskich, czynsze czy środki z inwestycji.

Polityk przypomniał, że banki zachodnie zarabiają na obsłudze finansowej Warszawy ćwierć miliarda złotych rocznie. Kandydat na prezydenta stolicy uważa, że pośrednikiem przy inwestycjach w mieście nie muszą być banki, a właśnie stołeczna grupa kapitałowa.

Co z debatą?

Marek Jakubiak odniósł się też do pomysłu jednego z kandydatów na prezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza, który wezwał wszystkich ubiegających się o fotel prezydenta miasta do debaty.

Marek Jakubiak powiedział, że w debacie chętnie weźmie udział, ale powinno się do niej zaprosić również jedynki z list do Rady Miasta. Według Jakubiaka tylko w takim gronie dyskusja będzie merytoryczna, dotycząca faktycznych potrzeb stolicy.

Polityk zapowiedział też, że jeśli wygra wybory, to doprowadzi do utworzenia w okolicach Warszawy parku rozrywki. Będzie to – jak mówił kandydat Kukiz’15 na prezydenta stolicy – największy tego typu obiekt w Europie, zajmujący powierzchnię około 100 hektarów.

Czytaj też:

„Mieszkania są Wasze”. Pierwsza propozycja programowa Marka Jakubiaka

Posłuchaj:

Polityka w południe: Marek Jakubiak

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone