SŁUCHAJ ONLINE
MENU

B. Zdrojewski: Kidawa-Błońska zaspokaja potrzeby wyborców

fot. RDC

– Ona zawiera w sobie element pozytywistyczny i nutkę romantyzmu, ale najważniejsza jest jej rzetelność, dyscyplina i otwartość. To stabilne cechy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a nie elementy budowane na tę kampanię – mówił w Radiu dla Ciebie senator PO Bogdan Zdrojewski.

W audycji „Polityka w Południe” gość Radia dla Ciebie zdradził na kogo zagłosuje podczas konwencji PO 14 grudnia. – Wydaje mi się, że ona daje większe szanse na poszerzanie elektoratu, jak i również swoim przekazem i aktywnością zaspokaja te potrzeby wyborców, które dziś są najważniejsze. Po pierwsze, aby zakończyć wojnę polsko-polską, aby mieć w obszarze sojuszników, zarówno centrum lewe, jak i prawe skrzydło. A przede wszystkim, żeby przestać krzyczeć na Polaków – powiedział o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej Bogdan Zdrojewski.

Szykuje się zażarta walka o prezydenturę, bowiem PSL wystawia Władysława Kosiniaka-Kamysza, a Lewica wskaże kandydata pod koniec roku. Żadna partia nie zrezygnuje z tej okazji, bo byłaby to dla niej ewidentna strata, ale jak podkreślał Bogdan Zdrojewski, opozycja dla własnego dobra musi się kontrolować. – Jedna rzecz jest kluczowa dla całej opozycji – w czasie kampanii nie może dojść do takich napięć pomiędzy kandydatami z opozycji, które będą wykluczały mo0żliwość wsparcia kandydata, który wygra w pierwszej turze i znajdzie się w drugiej – powiedział.

Na razie wyraźne są próby przesunięcia centrum w lewo lub w prawo. Bogdan Zdrojewski uważa, że tego nie da się zrobić. – Wygra ten, kto nie tylko zredefiniuje centrum, ale uzna, że centrum jest tam, gdzie dokładnie jest, a nie będzie instrumentalnie redefiniować tego pojęcia, a tym bardziej elektoratu – stwierdził Zdrojewski.

Wybory prezydenckie mają się odbyć wiosną przyszłego roku.

Posłuchaj całej rozmowy: Polityka w południe: Bogdan Zdrojewski

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone