SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Bartosz Kapustka wróci do kadry? „Powołanie to kwestia czasu”

Bartosz Kapustka (z lewej) i Kacper Rogoziński (z prawej)/fot. PAP/Leszek Szymańsk

Nowy trener reprezentacji powinien brać go poważnie pod uwagę. Pomocnik Legii Warszawa Bartosz Kapustka imponuje formą i pojawia się coraz więcej głosów, według których powinien on wrócić do kadry narodowej. „Jeśli utrzyma formę, powołanie będzie kwestią czasu” – przekonywał w „Magazynie Sportowym” RDC obrońca Wisły Płock Jakub Rzeźniczak.

Kapustka od kilku tygodni gra bardzo dobrze. W sobotnich derbach Mazowsza też spisał się świetnie.

W tym meczu Bartek Kapustka najlepiej się prezentował. Widać, że ma coraz większy luz z piłką i jak już zawodnik łapie tę pewność siebie, to jego umiejętności same pokazują się na boisku. On się prezentował dobrze – chwalił na naszej antenie Kapustkę obrońca Wisły Płock Jakub Rzeźniczak.

W wygranym 5:2 meczu z Nafciarzami pomocnik Legii strzelił bramkę i zaliczył asystę, a to tylko potwierdzenie jego formy.

Zasługuje na powołanie – uważa gość „Magazynu sportowego” RDC. – Jak będzie utrzymywał bardzo wysoką formę, to kwestia czasu, kiedy to powołanie otrzyma. Gra w najlepszej drużynie Polski, jest jednym z jej najlepszych zawodników. Myślę, że konsekwencją tego może być powołanie do reprezentacji Polski – mówił Rzeźniczak.

Kapustka w reprezentacji debiutował jako nastolatek. Świetnie zagrał podczas Euro 2016. Kolejne lata nie były udane. Pomocnik nie przebił się do składu Leicester, dodatkowo nękały go kontuzję. Jesienią wrócił do Polski i w Legii odbudowuje formę.

Paulo Sousa, nowy trener reprezentacji Polski, pierwsze powołania powinien wysłać na początku marca. Pierwszy mecz pod wodzą Portugalczyka 25 marca z Węgrami.

Czytaj też:

 Porażka Legii Futsal na wyjeździe. Warszawiacy stracili 8 bramek

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone