SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Awaria wodociągowa w Warszawie. Trwają prace służb

Warszawa. Zalane Al. Jerozolimskie/fot. PAP/Marcin Obara

W czwartek nad ranem w Warszawie doszło do awarii wodociągowej. Zalane zostały Aleje Jerozolimskie na wysokości ulicy Popularnej. Problemy z dostawą wody mają mieszkańcy tak zwanego Pasma Pruszkowskiego. Na miejscu pracują służby.

Mamy niestety duży wyciek wody na jezdnię. Pogotowie MPWiK pracuje na miejscu nad usunięciem awarii. Wysyłamy także beczkowozy dla mieszkańców tzw. Pasma Pruszkowskiego – mówił niedługo po tym, jak doszło do awarii Marek Smółka – rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Chodzi o warszawskie dzielnice Włochy i Ursus, a także o miejscowości Pruszków, Michałowice i Piastów.

W czwartek późnym popołudniem wodociągowcy przywrócili dostawy wody dla Włoch. Dzięki uruchomieniu ujęć awaryjnych, woda dociera częściowo także do Pruszkowa i Ursusa. – Mamy albo spadek ciśnienia w tych miejscach, albo też całkowity brak dostaw wody – poinformował Smółka.

Rzecznik tłumaczył, jak długo potrwa usuwanie awarii. – Wstępnie nasi pracownicy szacują, że kłopoty z dostawami wody mogą być albo dziś do wieczora, albo do jutra do wczesnych godzin porannych. Oczywiście będziemy informować, jeśli ta sytuacja będzie miała szansę się zmienić – mówił w czwartek.

Po godzinie 22:00 rzecznik ocenił awarię jako poważną, ale zaznaczył, że wszelkie starania zostaną dołożone aby w piątek rano wznowione zostały dostawy wody. – Rozszczelnienie od spodu ma 4,5 metra. To się wiąże ze skomplikowanymi pracami spawalniczymi. To oczywiście będzie dzisiejszej nowy wykonane. Termin przywrócenia dostaw wody, o którym informowaliśmy, czyli piątkowy poranek mamy nadzieje, że zostanie dotrzymany – dodał.

Jak czytamy w komunikacie MPWiK, prace są utrudnione, ponieważ uszkodzenie nastąpiło w dolnej części wodociągu. Przejezdny jest tylko lewy pas jezdni pod estakadą przy rondzie Dż. Dudajewa, w kierunku Pruszkowa. Nie ma za to utrudnień w kierunku centrum Warszawy.

Beczkowozy, które mają zapewnić wodę mieszkańcom do czasu naprawy awarii, podstawione są w pięciu lokalizacjach. W Pruszkowie na ul. Emancypantek (róg Lalki), ul. Platynowej (róg Zgody), ul. Antka (róg Placówki), ul. Sienkiewicza 1D oraz ul. Bolesława Prusa 35. W Piastowie beczkowozy stanęły przy ul. Łukasińskiego (przy AWAKU na os. Ogińskiego) i przy ul. Piłsudskiego 56.

W Gminie Michałowice dwa beczkowozy stoją natomiast przy szkole, przy ul. Szkolnej 15 oraz przy ul. Mickiewicza, pomiędzy ul. Spacerową a 11-go Listopada. Jeden beczkowóz jest w Regułach, przy ul. Wiejskiej na rogu Krótkiej i jeden w Opaczy-Kolonii – przy ul. Centralnej, przy stacji WKD.

W Ursusie beczkowozy podstawione są w pięciu lokalizacjach: przy ul. Skoroszewskiej, przy ul. Chełmońskiego, ul. Wojciechowskiego 37, ul. Magnackiej 3, ul. Ryżowej 48 i ul. Warszawskiej 59.

Jak podało MPWiK, z uwagi na upały zorganizowano także cztery beczkowozy mobilne, z których woda nadaje się do picia bezpośrednio, bez przegotowania. Są one przy ul. Posąg 7 Panien i ul. Bohaterów Warszawy w Ursusie, przy ul. Zbocze we Włochach, a także obok przedszkola przy ul. Szkolnej 13 w Michałowicach.

Przyczyny awarii nie są jeszcze znane. Aktualne komunikaty MPWiK można śledzić TUTAJ.

Czytaj też:

Maraton Warszawski 27 września. Uczestnicy pobiegną po 250 osób

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone